W 2011 roku zwycięzcą festiwalowego konkursu został film Planeta Kirsan w reżyserii Magdaleny Pięty.

Laureatka otrzymała Białą Kobrę i nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości 15 tys zł. Jurorzy: Beata Januchta, Leszek Dawid, Piotr Dzięcioł, Jerzy Ridan i Konrad Zarębski uhonorowali także inne filmy.

Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich w wysokości 6 tys. zł przypadła Pawłowi Wysoczańskiemu za film Kiedyś będziemy szczęśliwi.
Nagroda „Cierpliwego oka” im. Kazimierza Karabasza ufundowana przez Narodowe Centrum Kultury trafiła do Macieja Drygasa za Cudze listy.
Nagroda im. Aleksandra Kamińskiego w kategorii „Człowiek przezwyciężający zagrożenie” ufundowana przez pedagogów Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi w wysokości 3 tys. zł została przyznana Konradowi Szołajskiemu za film I Bóg stworzył seks...Więcej o Festiwalu w 2011 roku

Nagroda Wytwórni Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych w Łodzi, nagroda rzeczowa o wartości 3 tys. zł powędrowała do Igora Chojny za Seans w kinie Tatry.
Nagrodę Fundacji Monumentum Iuadaicum Lodzense w wysokości 2 tys. zł otrzymał Piotr Litka za obraz Zło w Chełmnie.

Laureatem Nagrody Łódzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Heleny Kretz został Szymon Greszko za Opowieść wyśnioną. Dyplomy Honorowe natomiast otrzymali: Irena Morawska, Jerzy Morawski za film Czekając na sobotę, Klaudyna Krawiec, Jacek Boroń za film Mój tato kochał życie, Piotr Bernaś za film Paparazzi, Andrzej Mańkowski
za film Tournée oraz Robin Lipo za film Zawsze młody.