Uncategorized

Serdecznie zapraszamy w środę, 20 lutego, o godzinie 17 na wernisaż nowej wystawy czasowej „Polskie Oscary” poświęconej polskim laureatom i nominowanym do jednej z najważniejszych nagród w świecie filmowym.

Zaprezentujemy m.in. plakaty, fotosy, ale także oryginalną statuetkę Oscara. Zobaczymy, jak wyglądał plan zdjęciowy do „Listy Schindlera”, przyjrzymy się oryginalnym pamiątkom twórców „Idy” i kolorowym (!) fotosom z „Zimnej wojny”. Będzie można przejść się po czerwonym dywanie i zrobić sobie selfie z Oscarem…

Po wernisażu zapraszamy na prelekcję Tomasza Helbika o Stefanie Kudelskim – polskim wynalazcy magnetofonu Nagra i laureacie trzech Oscarów. Wieczór zakończy projekcja filmu „Nagra. Film o Stefanie Kudelskim” z 1994 roku zrealizowanego przez Marka Jezienieckiego i Bolesława Pawicę.

____

Uwaga! Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Polskie Oscary” w niedzielę 24 lutego, o godz. 15.00 – w cenie biletu do Muzeum.

____

Partnerzy wystawy: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Fototeka FINA, Warszawska Szkoła Filmowa, PWSFTviT w Łodzi/ Łódzka Szkoła Filmowa, BreakThru Films, Studio Filmowe Zebra, Studio Filmowe Kalejdoskop, Muzeum Miasta Łodzi.

Editor's Rating

10.0
10.0
Wcześniejszy

Promocja książki i pokaz filmu

Następny

"Polskie Oscary"