Wpisy kategorii

Uncategorized

Uncategorized

Muzeum Kinematografii w Łodzi przyłącza się do świętowania obchodów 595. urodzin Miasta Łodzi 27 i 28 lipca. Z tej okazji  przygotowaliśmy szereg atrakcji.

Więcej
Uncategorized

„Dokumenty w drodze. Stymulator emocji” to nowy projekt Muzeum Kinematografii. Z filmami dokumentalnymi będziemy wzbudzać emocje wśród widzów małych miejscowości Województwa Łódzkiego.

Więcej
Uncategorized

Jednym z najważniejszych elementów programu tegorocznego Festiwalu Transatlantyk jest retrospektywa Andrzeja Barańskiego. Zapraszamy na trzy spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

Więcej
Uncategorized

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Kinematografii na pokazy filmów w ramach tegorocznej edycji festiwalu Transatlantyk. Projekcje potrwają od 13 do 20 lipca.

Więcej
Uncategorized

W 2018 roku obchodzimy 100-lecie urodzin znakomitego szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana. Z tej okazji 14 lipca o godz. 16 w Muzeum Kinematografii w Łodzi pokażemy film Fanny i Aleksander z 1982 roku.

Więcej
Uncategorized

7 lipca o godzinie 11.30 zapraszamy na pokaz filmów dyplomowych studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku Realizacji Obrazu Filmowego i Telewizyjnego.

Więcej
Uncategorized

Rozpoczynamy sezon na kino plenerowe po zmierzchu. Pierwszy seans Letniego Kinematografu Rozrywkowego już 6 lipca o godzinie 22.

Więcej
Uncategorized

W pierwszy weekend wakacji 22 – 24 czerwca łódzkie instytucje zapraszają Was do przygody związanej z wyjątkowymi postaciami z historii Polski: Janem Karskim, Ryszardem Kuklińskim i Krystyną Skarbek.

Więcej
Uncategorized

21 czerwca o godzinie 17.00 zapraszamy na kolejne Spotkanie z Scheiblerami, tym razem poświęcone życiu codziennemu w powojennym pałacu Anny i Karola Scheiblerów.

Więcej
Uncategorized

22 czerwca o godzinie 21.00 zapraszamy na seans plenerowy na więziennym dziedzińcu dawnego więzienia carskiego, a obecnie siedziby Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Więcej