Wpisy kategorii

Aktualności

Scan-0207
Aktualności

„W (krzywym) zwierciadle „Ziemi obiecanej” – 21 lutego o godz. 17 spróbujemy ustalić stopień wiarygodności filmowego wizerunku pioniera łódzkiego przemysłu.

Więcej
00
Aktualności

W czwartek, 23 lutego o godz. 18 zapraszamy na prezentację projektu Magdaleny Franczuk „The Book of Wonder” („Księgi Cudowności”).

Więcej
Przemiany_w_stali_logo_2
Aktualności

16 lutego pokazaliśmy zestaw filmów, które kilkadziesiąt lat temu upowszechniały wśród widzów wiedzę z zakresu nauk ścisłych.

Więcej
bodo
Aktualności

Fotografia w zabytkowym płótnie w kształcie serca to wyjątkowy prezent z okazji Dnia Zakochanych. Walentynkowe monidło tylko w Muzeum Kinematografii!

Więcej
szwedzka
Aktualności

9 lutego w ramach kolejnego prologu Festiwalu Mediów zaprosiliśmy na projekcję dokumentu Erika Gandiniego „Szwedzka teoria miłości”. 

Więcej
004
AktualnościEdukacjaLekcje muzealne

Zapraszamy do udziału w interaktywnych zajęciach poświęconych twórczości wybitnego Reżysera. To nasza nowa oferta edukacyjna.

Więcej
ulotne2 7.0
Aktualności

Prezentujemy wirtualną wystawę poświęconą rozwojowi form graficznych i literackich w filmowych materiałach reklamowych od początków historii kina.

Więcej
DSC_2475
Aktualności

W poniedziałek 30 stycznia w Kinematografie odbyła się premiera filmów animowanych Daniela Zagórskiego „Kukułek” i „Emigracja wewnętrzna”.  

Więcej
powidoki
Aktualności

W pierwszy weekend lutego, wybranym seansom „Powidoków” – ostatniego filmu Andrzeja Wajdy – towarzyszyć będą pokazy filmów dokumentalnych.

Więcej
Moje_zeby_swiadcza_o_mnie_logo
Aktualności

26 stycznia zabraliśmy widzów w kolejną podróż do barwnej epoki PRL-u. W Kinematografie pokazaliśmy filmy z archiwum WFO. 

Więcej