Wpisy kategorii

Aktualności

Aktualności

17 października o godz. 18 zapraszamy na projekcję filmu „Siódma pieczęć” Ingmara Bergmana z taśmy filmowej. Przed pokazem wprowadzenie prof. Tadeusza Szczepańskiego.

Więcej
Aktualności

„Aktorki. Odkrycia” to kolejna książka Łukasza Maciejewskiego, w której autor rozmawia z polskimi aktorkami. Zapraszamy na spotkanie z autorem i Agatą Kuleszą.

Więcej
Aktualności

Odyseja Filmowa 2017 zaprasza na kolejny filmowy spacer.  W sobotę, 21 października zwiedzimy Rudę Pabianicką, gdzie kręcono sceny m.in. do „Ziemi obiecanej” czy „Seksmisji”.

Więcej
Aktualności

18 i 19 października zapraszamy do kina Kinematograf na projekcje filmów, których tematyka związana jest z modą. Pokazy specjalne towarzyszą nowej imprezie dla projektantów z Polski i ze świata – Łódź Young Fashion.

Więcej
Aktualności

Zapraszamy na kolejne spotkanie Akademii Polskiego Filmu. 23 października o godz. 17 zapraszamy na wykład prof. Moniki Talarczyk-Gubały i projekcję filmów Kobieta samotna Agnieszki Holland  i Krzyk Barbary Sass.

Więcej
AktualnościWystawy Czasowe

28 października zapraszamy na filmowy pokaz specjalny towarzyszący wystawie „Frida i Diego. Niech żyje życie!”, którą można oglądać w Muzeum do 3 stycznia.

Więcej
Aktualności

12 października o godz. 18 zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Rozmowy o HollyŁodzi”. Naszym gościem będzie prof. Piotr Zwierzchowski.

Więcej
Aktualności

Znakomici twórcy filmów animowanych zostali uhonorowani na zakończenie obchodów 70-lecia polskiej animacji

Więcej
Aktualności

W piątek, 29 września o godz. 17 otworzyliśmy wystawę Daniela Szczechury. Po wernisażu zapraszamy na spotkanie z wybitnymi twórcami animacji.

Więcej
Aktualności

15 października obchodzimy Europejski Dzień Kina Artystycznego. Kino Kinematograf przyłącza się do obchodów i zaprasza na niedzielne seanse filmu”Ptaki śpiewają w Kigali”

Więcej