Wpisy kategorii

Aktualności

Aktualności

Trwa Akademia Polskiego Filmu. 4 grudnia zapraszamy na wykład dr. Bartosza Filipa i projekcję dwóch filmów: „Psy” Władysława Pasikowskiego i „Dług” Krzysztofa Krauze.

Więcej
Aktualności

W środę, 13 grudnia gościem Muzeum Kinematografii będzie Jacek Fedorowicz – satyryk, aktor i scenarzysta. Przed spotkaniem zapraszamy na projekcję filmu „Nie ma róży bez ognia” Stanisława Barei.

Więcej
Aktualności

20 grudnia o godz. 17 zapraszamy na promocję książki „W kręgu neoawangardy – Warsztat Formy Filmowej” wydanej przez Muzeum Kinematografii.

Więcej
Aktualności

Serdecznie zapraszamy na przedświąteczne spotkanie Małego Kinematografu. W niedzielę, 17 grudnia będziemy własnoręcznie tworzyć prezenty dla naszych bliskich.

Więcej
AktualnościWystawy Czasowe

Zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy Frida i Diego. Niech żyje życie! Od 9 grudnia naszą ekspozycję wzbogacą wspaniałe, inspirowane malarstwem Fridy, suknie Isabel March.

Więcej
Aktualności

W czwartek, 7 grudnia o godz. 17 zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego „Gorączka złota” w reżyserii JT Hainesa. Naszym gościem będzie Ewa Jakubowska-Lorenz. 

Więcej
Aktualności

9 i 10 grudnia obchodzimy Święto Kina. W ramach ogólnopolskiej akcji społecznej promującej polską kinematografię, serdecznie zapraszamy do Kinematografu na seanse w cenie 12 zł.

Więcej
AktualnościFestiwal Człowiek w Zagrożeniu

Znamy już laureatów tegorocznej edycji Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Grand Prix – Nagrodę Miasta Łodzi i statuetkę Białej Kobry otrzymała Aniela Gabryel.

Więcej
AktualnościWystawy Poza Muzeum

28 listopada w Tokio została otwarta wystawa poświęcona Muminkom, na której można oglądać m.in. lalki, fotosy i plakaty wypożyczone z Muzeum Kinematografii. Wystawa będzie pokazana również w Osace, Kobe i Kioto.

Więcej
Aktualności

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy o HollyŁodzi”, które odbędzie się 1 grudnia o godz. 18. Naszym gościem będzie dr hab. Marcin Adamczak, który opowie o łódzkim Opus Film.

Więcej