Wpisy kategorii

Wystawy stałe

WystawyWystawy stałe

Bohaterami wystawy są najbardziej znane postaci z polskich filmów animowanych dla dzieci. To raj dla wszystkich, bez względu na wiek!

Więcej
WystawyWystawy stałe

Od początku swego istnienia Muzeum Kinematografii mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym pałacu Karola Scheiblera – najbogatszego łódzkiego przemysłowca pochodzenia niemieckiego. Częścią naszego muzeum są oryginalne zachowane pałacowe wnętrza. Rezydencja Scheiblera jest także jednym z najpopularniejszych łódzkich planów filmowych. W salach pałacowych Andrzej Wajda kręcił „Ziemię obiecaną”.

Więcej
WystawyWystawy stałe

Wystawa prezentuje historię sztuki trójwymiarowości – od pierwszych przeglądarek stereoskopowych aż po współczesne okulary 3D. Perłą kolekcji jest fotoplastikon.

Więcej
WystawyWystawy stałe

Tajemnice planu filmowego i Cud ożywionej fotografii – wystawy ukazują sekrety powstawania filmów od prapoczątków kinematografii do czasów współczesnych. 

Więcej
WystawyWystawy stałe

A gdyby tak wybrać się do Paryża? U nas jest to możliwe – na tej niewielkiej wystawie zapraszamy zwiedzających do przejścia się paryską ulicą. Dzięki temu turyści odwiedzający Łódź mogą zaliczyć dwa miasta na raz!

Więcej
WystawyWystawy stałe

Zwiedzający wystawę mogą zapoznać się z historią montażu filmowego i obejrzeć rewolucyjne wynalazki w tej dziedzinie.

Więcej