Wpisy kategorii

Wystawy Czasowe

1
AktualnościWystawy Czasowe

Kolekcja obejmuje plakaty do wszystkich filmów, jakie wyreżyserował Kieślowski łącznie z krótkometrażowymi i dokumentalnymi oraz całym Dekalogiem.

Więcej
_u9p2161
WystawyWystawy Czasowe

Ekspozycję, która prezentowała wszystkie światowe ekranizacje utworów Henryka Sienkiewicza można było oglądać do 31 stycznia 2017 roku.

Więcej
seymour022
Wystawy Czasowe

Do 30 czerwca w Muzeum Kinematografii w Łodzi prezentujemy zdjęcia Davida Seymoura, znanego pod pseudonimem Chim.

Więcej
005
AktualnościWystawy Czasowe

6 marca 2016 r,, w dniu 90. urodzin Andrzeja Wajdy, Muzeum Kinematografii w Łodzi otworzyło wystawę „Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym”. To prezentacja twórczości reżysera przez plakaty wydane na całym świecie, którą można oglądać do 5 czerwca 2016 r.

Więcej
AktualnościWystawy Czasowe

Polscy filmowcy często sięgali po powieści, opowiadania oraz nowele Henryka Sienkiewicza.

Więcej
AktualnościWystawy Czasowe

Powieść „Quo vadis?”, która na przełomie XIX i XX wieku odniosła ogromny sukces wydawniczy w wielu częściach świata, nie mogła umknąć uwadze ówczesnych filmowców.

Więcej
041
AktualnościWystawy Czasowe

W czwartek 14 stycznia zapraszamy na kuratorskie oprowadzanie po wystawie. Początek o godz. 16.30. Czekają na Państwa Andrzej Różycki i Karol Jóźwiak. Wystawa fotograficzna dorobku Zofii Rydet w Muzeum Kinematografii w Łodzi jest związana z ważną rocznicą 25-lecia Festiwalu filmowego Człowiek w Zagrożeniu.

Więcej
Sobocinski_Zap_baner
AktualnościWystawy Czasowe

Witold Sobociński, jeden z najznakomitszych polskich autorów zdjęć filmowych jest bohaterem wystawy Witold Sobociński. Wizualna ciągłość obrazu, którą można oglądać w Muzeum Kinematografii w Łodzi do 22 listopada.

Więcej
krolowa przedmiesciajpg
Wystawy Czasowe

Plakat filmowy pojawił się razem z narodzinami X Muzy. Jego ranga jako nośnika zapowiedzi, informacji i reklamy zwiększała się sukcesywnie z biegiem lat, stając się nieodłącznym towarzyszem filmu. Afisz umieszczany był na słupach ogłoszeniowych, ścianach budynków oraz w gablotach kinowych. Realizowanym w latach 80. i 90. filmom i powstającym do

Więcej