EdukacjaLekcje muzealneWarsztaty

Andrzej Wajda. Spotkania z mistrzem

Zapraszamy do udziału w interaktywnych zajęciach poświęconych twórczości wybitnego Reżysera. To nasza nowa oferta edukacyjna.

Andrzej Wajda – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta i scenograf, jeden z najwybitniejszych twórców w historii światowego kina. Od samego początku związany z Muzeum Kinematografii, gdzie organizowaliśmy wystawy poświęcone Jego twórczości. W oparciu o dorobek Mistrza, edukatorzy Muzeum Kinematografii przygotowali ofertę skierowaną do młodzieży i osób dorosłych.

Andrzej Wajda. Spotkania z mistrzem to lekcja muzealna, której uczestnicy usystematyzują i pogłębią wiedzę o twórczość Reżysera. Mamy nadzieję, że zachęci też do dalszego, samodzielnego poszerzenia wiedzy na temat bogatego dorobku filmowego Andrzeja Wajdy.

Przyjazna forma spotkania, na którą składają się materiały filmowe i kreatywne zadania, to doskonały sposób na zdobycie nowych informacji o polskim filmie. Podczas warsztatu edukatorzy opowiedzą też o odniesieniach do twórczości Andrzeja Wajdy w filmografii innych polskich reżyserów.

Warsztat trwa 45-50 min. Uzupełnieniem spotkania może być projekcja wybranego filmu Andrzeja Wajdy, m.in.: Ziemia obiecana, Popiół i diament, Wesele, Człowiek z marmuru, Niewinni czarodzieje, Powidoki.

Andrzej Wajda. Spotkania z mistrzem to zajęcia adresowane do uczniów począwszy od III klasy gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Bilet 10 zł od osoby w przypadku lekcji bez projekcji i 15 zł od osoby w przypadku lekcji z projekcją. Lekcja połączona z projekcją ostatniego filmu Andrzeja Wajdy Powidoki. Bilet 20 zł.
Rezerwacja: tel. 42 203 24 50 (w godzinach pracy Muzeum, od wtorku do niedzieli).

Uczniowie VI LO w Łodzi podczas lekcji muzealnej:

Wcześniejszy

Odkrywamy Oświatówkę. Odsłona druga

Następny

Strzemiński/Kobro – "Powidoki"