Wystawy Poza Muzeum

„Jerzy Hoffman. Kino z historią w tle”

Do 10 kwietnia, w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole można oglądać wystawę  poświęconą twórczości jednego z najwybitniejszych twórców polskiego kina.

„Jerzy Hoffman. Kino z historią w tle” ukazuje ogromny dorobek artystyczny reżysera, od pierwszych filmów dokumentalnych i fabularnych powstających we współpracy z Edwardem Skórzewskim, aż po wielkie produkcje filmowe, takie jak Pan Wołodyjowski, Potop, Ogniem i mieczem i 1920. Bitwa Warszawska.

Na wystawie prezentowanej w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zobaczyć można zdjęcia z planów filmowych, przedstawiające Jerzego Hoffmana przy pracy z wybitnymi polskimi aktorami, operatorami filmowymi, scenografami. Jest to unikalny zbiór wcześniej niepublikowanych materiałów uzupełnionych o teksty wywiadów z Jerzym Hoffmanem przeprowadzonych przez Stanisława Zawiślińskiego.

Wystawę przygotowaliśmy w 2012 roku z okazji 80. urodzin Jerzego Hoffmana we współpracy ze Studiem Filmowym „Zodiak” Jerzy Hoffman Film Production oraz Filmoteką Narodową w Warszawie.

„Jerzy Hoffman. Kino z historią w tle”, Muzeum Technik Ceramicznych w Kole (3 marca – 10 kwietnia 2017 r.)

Janusz Majewski. Film - Kobieta jego życia

Nowa wystawa. Piotr Szulkin: Goes By