Robert Więckiewicz w Muzeum

W czwartek, 30 marca naszym gościem będzie aktor Robert Więckiewicz. Przed spotkaniem, o godz. 17 zapraszamy na projekcję filmu „Konwój”.

Robert Więckiewicz jest jednym z najpopularniejszych aktorów. Występuje na deskach teatru, w serialach i oczywiście w filmach.  Po raz pierwszy na dużym ekranie pojawił się w 1991 roku, grając w filmie Ferdydurke Jerzego Skolimowskiego. Grał m.in. u Andrzeja Wajdy (Wałęsa. Człowiek z nadziei), Agnieszki Holland (W ciemności), Wojciecha Smarzowskiego (Dom zły, Pod Mocnym Aniołem) czy Marka Koterskiego (Baby są jakieś inne).
Ostatnio wystąpił  w filmie Macieja Żaka Konwój. W roli sierżanta Zawady, który nie stroni od alkoholu i narkotyków, i który od dyrektora więzienia (w tej roli Janusz Gajos) dostaje bardzo ważne zadanie, zobaczymy go na dużym ekranie o godz. 17. Pokaz filmu Konwój poprzedza spotkanie z naszym gościem.

Bilet 13/15 zł

Jubileusz Pągowskiego w Dreźnie