Archiwum Wystaw

Pągowski/Kieślowski w Mińsku

Z okazji 25-lecia współpracy łączącej Łódź z Mińskiem, w kinie Centralnyj prezentujemy wystawę „Andrzej Pągowski. Kieślowski na nowo”.

Od 21 do 23 marca w Mińsku przebywają przedstawiciele władz Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego i Rady Miejskiej w Łodzi wraz z 10-osobową grupą lokalnych przedsiębiorców oraz władzami uczelni: Uniwersytetu Łódzkiego i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W programie są m.in. spotkania z Konradem Pawlikiem, Ambasadorem RP na Białorusi oraz Andrzejem Szorcem, Merem Mińska, podczas których omawiane będą kwestie dalszej współpracy miast oraz starania Łodzi o organizację Międzynarodowej Wystawy EXPO 2022.

Jednym z  elementów wizyty jest prezentacja wystawy „Andrzej Pągowski. Kieślowski na nowo” przygotowanej przez Muzeum Kinematografii. Kolekcja obejmuje plakaty do wszystkich filmów, jakie wyreżyserował Kieślowski łącznie z krótkometrażowymi i dokumentalnymi oraz całym Dekalogiem. Składa się z 45 plakatów i plakatu tytułowego.

Po wernisażu, białoruska publiczność miała okazję zobaczyć dwa filmy Krzysztofa Kieślowskiego: Tramwaj i Koncert życzeń.

 

Wcześniejszy

Rówieśnik kinematografu - magia seansów w fotoplastikonie

Następny

Wnętrza pałacu Karola Scheiblera