Aktualności

ANIMAjówka na Księżym Młynie

W trzy piątki maja zapraszamy dzieci – te małe i całkiem duże – na kino plenerowe na Księżym Młynie.

Startujemy po godz. 20. Na wszystkie pokazy wstęp wolny!

Ekranizacja książki o przygodach młodych detektywów, animacja którą okrzyknięto najpiękniejszą ostatnich lat i fascynująca wyprawa w głąb największej dżungli na Ziemi – w majowe piątki (12, 19 i 26 maja) zapraszamy na pierwsze w tym roku pokazy plenerowe organizowane przez Muzeum Kinematografii.

Projekcje poprzedzą zabawy i pokazy animacji z serii Pamiętnik Florki i Hip-Hip&Hurra. Do zobaczenia na terenie rekreacyjnym Księżego Młyna – wejście od Kociego Szlaku lub przy szlabanie kolejowym od strony ul. Przędzalnianej 51.

PROGRAM:

piątek, 12 maja godz. 20
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms 

Reżyseria: Pontus Klange, Walter Soderlund
Szwecja (2013), 80’
(film fabularny)

Ekranizacja kultowej książki o przygodach młodych detektywów. Lasse i Maja próbują dowiedzieć się, co kryje w sobie tajemnicza szkatułka, pamiątka rodziny von Broms. Pewnego dnia nie tylko szkatuła znika, ale zaczynają ginąć rodowe pierścienie. Jak Lasse i Maja poradzą sobie z zagadką?

piątek, 19 maja godz. 20
Nocturna

Reżyseria: Adria Garcia, Victor Maldonado
Francja (2007), 88’
(film animowany)

Jedna z najpiękniejszych animacji ostatnich lat. Tim boi się ciemności, ale właśnie w nocy może robić to, co najbardziej lubi – obserwować gwiazdy. Ale z nocnego nieba zaczynają znikać gwiazdy. Aby rozwikłać tajemnicę, Tim wyrusza w niezwykłą podroż, w której towarzyszyć mu będzie Pasterz Kotow.

piątek, 26 maja godz. 20
Amazonia. Przygody małpki Sai

Reżyseria: Thierry Ragobert
Francja, Brazylia (2013), 85’
(film przygodowy)

Piękna i fascynująca wyprawa w głąb największej dżungli na Ziemi, pełnej naturalnych cudów i harmonii. Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, trafia do amazońskiej dżungli. Musi się zmierzyć z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda.

 

Wcześniejszy

Kino non - stop

Następny

Recepta na miliony