Aktualności

Nocne zwiedzanie Muzeum

Tematem przewodnim Nocy Muzeów w Muzeum Kinematografii była twórczość Juliusza Machulskiego. Zapraszamy 20 maja od godz. 18 do 1 w nocy. 

Z okazji 35. rocznicy premiery filmu Vabank i 30. rocznicy realizacji filmu Kingsajz, w Noc Muzeów w szczególny sposób zaprezentowaliśmy eksponaty powiązane z produkcjami Juliusza Machulskiego.
W zabytkowym fotoplastikonie, który zagrał w Vabanku pokazaliśmy frywolne fotografie, takie jakie mogli oglądać Kwinto i Duńczyk. Na naszym dziedzińcu było można podziwiać rekwizyty z planu filmowego Kingsajzu, ale w bardzo specjalny sposób.
W muzealnym kinie Kinematograf pokazaliśmy etiudy Juliusza Machulskiego zrealizowane w PWSFTviT: kryminalną Gorączkę mleka oraz ponadczasowy dokument Paralaksa, za którego motto posłużyło porzekadło „Punkt widzenia się zmienia z punktem siedzenia”, a także muzyczno-filmową niespodziankę!
W czasie nocnego zwiedzania Muzeum Kinematografii, można było zobaczyć m.in: wystawę „Małe wielkie prace” prezentującą twórczość trzech pokoleń artystycznej rodziny Młodożeńców, „Pałac pełen bajek” – ekspozycję, gdzie można wejśc do budy Reksia lub popłynąć w rejs z Bolkiem i Lolkiem oraz zabytkowe piękne sale Pałacu Scheiblera.

Na Noc Muzeów 2017 zaprosiliśmy w sobotę, 20 maja od godz. 18 do 1 w nocy.

Wcześniejszy

Senioralia w Muzeum

Następny

Joseph Conrad w kinie