Aktualności

Przyroda w roli głównej

Wystawa o Brodnickim Parku i projekcja plenerowa w Ogrodzie Botanicznym towarzyszyły Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Przyrodniczych.

9 czerwca w Kinematografie odbyły się pokazy konkursowe Młodzieżowych Filmów Przyrodniczych, a po południu wernisaż wystawy o Brodnickim Parku Krajobrazowym, przygotowanej przez Festiwal Sztuka Natury w Toruniu. W sobotę, 10 czerwca po godz. 21 – plenerowa projekcja w Ogrodzie Botanicznym. Pokazaliśmy opowiadający o tatrzańskich kozicach film „Życie w obłokach” Erika Balaz’sa ze Słowacji, który zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego oraz Las, 4 rano Jana Jakuba Kolskiego. Z kolei w niedzielę, 11 czerwca w Kinematografie zaprezentowaliśmy najlepsze filmy festiwalu.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego odbywa się co 2 lata w Łodzi, począwszy od roku 1980, a od roku 2001 jest realizowany w formule międzynarodowej. Główny organizator imprezy – Wytwórnia Filmów Oświatowych od ponad sześćdziesięciu lat specjalizuje się w produkcji filmów przyrodniczych i edukacyjnych, realizowanych we współpracy z wybitnymi twórcami filmowymi. Patronem festiwalu jest Włodzimierz Puchalski, miłośnik przyrody, który już w latach 30. XX wieku realizował filmy przyrodnicze (pierwsze w Polsce filmy z życia ptaków), nagradzane na festiwalach w kraju i za granicą.

Wcześniejszy

Spotkanie z Scheiblerami

Następny

Chavela – czarny gołąb z cygarem