Projekt: Odyseja Filmowa 2017

Pięć miesięcy, pięć miast i ponad dwadzieścia spotkań edukacyjno – kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy na Odyseję Filmową 2017!

W programie Odysei Filmowej 2017 są lekcje muzealne, w trakcie których uczestnicy poznają m.in. podstawy języka filmu i techniki jego realizacji. Warsztaty poświęcone tworzeniu filmów animowanych – Tu stacja ANIMACJA! – podczas których młodzież – prowadzona przez twórców filmu animowanego przygotowywać będzie krótkie filmy, realizowane w technice poklatkowej. Warsztatom towarzyszyć będą opowieści o filmie animowanym.
Skoro to Odyseja Filmowa, nie może zabraknąć projekcji filmowych, które będą zwieńczeniem przeprowadzanych lekcji i wykładów z zakresu historii kina i języka filmu.
Uczestnicy Odysei będą mieli szansę spotkać się z gośćmi – wybitnymi twórcami filmowymi!

To nie wszystko! W trakcie trwania Odysei Filmowej 2017 zaprosimy na spacery. Filmowe ślady tropić będziemy w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Łowiczu i Tomaszowie Mazowieckim. Będzie można wziąć też udział w grze miejskiej.

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny.

Harmonogram wydarzeń na lipiec i sierpień:

Zapisy w kasie Muzeum Kinematografii w Łodzi:
e-mail: rezerwacja@kinomuzeum.pl
tel.: 42 203 24 50

Projekt nieodpłatny dla uczestników, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury, realizowany w ramach programu Kultura Dostępna.

Wernisaż wystawy „Zwierciadło Bergmana"

Filmowy spacer po Rudzie Pabianickiej