Europejskie Dni Dziedzictwa

Ewa M. Bladowska wygłosiła wykład pod tytułem  „Scheiblerowie – kreatorzy łódzkiego krajobrazu”.

Muzeum Kinematografii kolejny raz zaangażowało się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, największego w Europie projektu społeczno-edukacyjnego. To wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. Obchody zaplanowano na 9-10 i 16-17 września, a zgodnie z  decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego hasło przewodnie 25. edycji EDD w Polsce brzmi: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.

Ewa Magda Bladowska wygłosi wykład pod tytułem Scheiblerowie – kreatorzy łódzkiego krajobrazu. Omówi zmiany miejskiego krajobrazu związane z rozwojem Scheiblerowskiego przedsiębiorstwa oraz pokaże ich ślady w pejzażu współczesnej Łodzi.

Wstęp wolny.

Spacer tropem „Ziemi obiecanej"

Frida i Diego. Niech żyje życie!