Aktualności

Mały Kinematograf i najpiękniejsze prezenty

Serdecznie zapraszamy na przedświąteczne spotkanie Małego Kinematografu. W niedzielę, 17 grudnia będziemy własnoręcznie tworzyć prezenty dla naszych bliskich.

Ostatnie w tym roku spotkanie Małego Kinematografu będzie oczywiście związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Najpierw porozmawiamy o tradycji wręczania podarunków, przyjrzymy się książce „Krowa Matylda i śnieg” Alexandra Steffensmeiera, a potem… sami stworzymy najpiękniejsze prezenty! Po warsztatach plastycznych zapraszamy na projekcję filmów animowanych z cyklu Kaktus i Mały oraz Pamiętnik Florki.

Mały Kinematograf to spotkania edukacyjne dla najmłodszych, które odbywają się Muzeum Kinematografii w każdą niedzielę w samo południe.
Dzieci kręcą własne filmy animowane, wspólnie oglądają, zwiedzają i tworzą: malują, wycinają, wyklejają, kreują przestrzeń. Poznają historię polskiego filmu animowanego. Na dużym ekranie oglądają przygody bohaterów rysunkowych i lalkowych opowieści, m.in. Bolka i Lolka, Smoka Wawelskiego, Pampaliniego, Reksia i wielu innych, a przede wszystkim dobrze się bawią.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat oraz ich rodziców i opiekunów.

Bilet 12 zł

Wcześniejszy

Akademia Polskiego Filmu w Kinematografie

Następny

This is the most recent story.