AktualnościWystawy Czasowe

Suknie inspirowane malarstwem Fridy

Od 9 grudnia naszą wystawę „Frida i Diego. Niech żyje życie!” zdobią inspirowane malarstwem Fridy suknie Isabel March. Zapraszamy na pokazy specjalne meksykańskiej kinematografii

Wystawę poświęconą Fridzie można oglądać w Muzeum do 3 stycznia. Oprócz fotografii na wystawie będzie można zobaczyć także wspaniałe suknie inspirowane malarstwem meksykańskiej artystki. Suknie zaprojektowała graficzka, fotografka i scenografka – Isabel March, która będzie naszym gościem 9 grudnia o godz. 16.30.  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z artystką, która opowie o swoich inspiracjach. Kolekcja sukien, pokazana wcześniej na Warsaw Fashion Week, to fascynujące połączenie meksykańskiego ducha, tradycyjnych wierzeń i współczesnej sztuki.

Zapraszamy także na specjalne pokazy kina meksykańskiego. 16 grudnia o godz. 15 w kinie Kinematograf pokażemy „Na twojej dłoni” Roberto Gavaldóna – opowieść o astrologu-oszuście, który pewnego dnia poznaje żonę milionera…

Seans bezpłatny

Mieszkańcy vs. korporacje