Aktualności

Projekt „Rozmowy o HollyŁodzi”

Zapraszamy na stronę projektu „Rozmowy o HollyŁodzi”! Zobaczcie, co o filmowej Łodzi mówią m.in. Jerzy Hoffman, Jan Jakub Kolski, Juliusz Machulski, Piotr Dzięcioł.

Celem projektu „Rozmowy o HollyŁodzi” było sprawdzenie, jak w rzeczywistości funkcjonowała tzw. „HollyŁódź” oraz na ile filmowa tradycja miasta jest nadal żywa. Najważniejszą częścią projektu były wywiady z filmowcami oraz pracownikami łódzkich instytucji filmowych. Ramy czasowe projektu zamykają się w okresie pomiędzy rokiem 1945, kiedy do Łodzi przybywają przedstawiciele Wytwórni Filmowej „Czołówka”, by tworzyć podwaliny powojennego przemysłu kinematograficznego w Polsce, a rokiem 1998, w którym przystąpiono do likwidacji Łódzkiego Centrum Filmowego, wielkiego konglomeratu zrzeszającego najważniejsze lokalne instytucje filmowe doby PRL-u.

Serdecznie zapraszamy na stronę projektu www.hollylodz.kinomuzeum.pl, na której znaleźć można w sumie 20 rozmów o Łodzi – jej wytwórniach i kinach, Szkole Filmowej, łódzkim filmoznawstwie czy wreszcie o łódzkim życiu towarzyskim.

 

Wcześniejszy

Akademia Polskiego Filmu w Kinematografie

Następny

"Dziura" Justyny Łuczaj Salej w Kinematografie