Wielka ANIMAjówka

Wielka ANIMAjówka czyli objazdowe kino dla dzieci (małych i całkiem dużych)

Zapraszamy rodziny z dziećmi w piątki 4, 18 maja i 1 czerwca 2018 po godz. 20 na plenerowe seanse filmowe na Księżym Młynie!
Projekcje poprzedzą zabawy i pokazy animacji z serii Przytul mnie i Żubr Pompik.

piątek, 4 maja, godz. 20.00
Niedoparki (film animowany)
Reżyseria: Galina Miklínová. Czechy, Słowacja, Chorwacja (2016), 83′
Niedoparki zajmują się skakaniem na jednej nodze, robieniem kawałów, śpiewaniem śmiesznych piosenek, a kiedy indziej wymyślaniem niebezpiecznych zabaw. Są stałymi bywalcami ludzkich mieszkań, a zatem ginące skarpetki, nie powinny nikogo dziwić…

piątek, 18 maja, godz. 20.00
Kacper i Emma na safari (film przygodowy)
Reżyseria: A. L. Næss. Norwegia (2015), 75′
Najlepsi przyjaciele, Kacper i Emma spędzają wakacje w Afryce, gdzie w czasie safari, znajdują samotne lwiątko. Chcąc mu pomóc, przywożą je do kliniki dla zwierząt, w której pracuje mama Emmy. Tylko że zwierzątko czuje się coraz gorzej i nie chce jeść. Gdy Emma odkrywa, że młody lew tęskni za swoją mamą, całą drużyną ruszają na jej poszukiwania.

piątek, 1 czerwca, godz. 20.00
O czym szumi las (film animowany)
Reżyseria: Rasmus A. Sivertsen. Norwegia (2016), 75′
Zwierzolas to dom dla wielu małych stworzeń. Nie zawsze jednak czują się one w nim bezpiecznie – muszą uważać, by nie zostać pożartymi przez większe i silniejsze drapieżniki. Szczególnie groźny jest lis Rudolf. Leon Myszomędrek wraz z przyjaciółmi postanawiają działać! Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu wzajemnego zjadania się. Czas pokaże, czy uda się przekonać drapieżniki.

Na wszystkie pokazy WSTĘP WOLNY!
Wejście od Kociego Szlaku lub przy szlabanie kolejowym od strony ul. Przędzalnianej 51.

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Łodzi
Partner: Momakin

Editor's Rating

10.0