Aktualności

Wystawa „Polskie Oscary” jest poświęcona polskim twórcom, którzy zostali nagrodzeni Oscarami lub byli nominowani do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wśród unikatowych eksponatów prezentowanych w łódzkim Muzeum Kinematografii znajdzie się sześć oryginalnych statuetek Oscara. Będzie można nie tylko zrobić sobie z nimi zdjęcie, ale także zobaczyć, jak się zmieniały.

Na wystawie będzie można zobaczyć osobiste pamiątki m.in. Ewy Braun, Allana Starskiego, Jana A.P. Kaczmarka, Piotra Dzięcioła, Ewy Puszczyńskiej, Jarosława Kamińskiego. Pokażemy jak wyglądał plan zdjęciowy do „Listy Schindlera” Stevena Spielberga, zaprezentujemy kolorowe (!) zdjęcia z „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego oraz fantastyczne plakaty do Oscarowych filmów.

Wystawę można oglądać w Muzeum Kinematografii do 26 maja 2019 roku.

____

Podziękowania niech przyjmą: Ewa Braun, Allan Starski, Jan AP Kaczmarek, Ewa Puszczyńska, Piotr Dzięcioł, Łukasz Bąk, Marcel Łoziński i Wojciech Wendland.

Partnerzy wystawy: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Fototeka FINA, Warszawska Szkoła Filmowa, PWSFTviT w Łodzi/ Łódzka Szkoła Filmowa, BreakThru Films, Studio Filmowe Zebra, Studio Filmowe Kalejdoskop, Muzeum Miasta Łodzi, Axon Studio, Opus Film, Otter Films, Solopan.

Polskie Oscary. Wystawa

Editor's Rating

10.0

Spotkanie z Januszem Kondratiukiem