Aktualności

Europejski dzień kina artystycznego

14 października na całym kontynencie w 42 krajach odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Tego dnia zapraszamy do Kina Kinematograf na trzy wyjątkowe filmy.

Europejski Dzień Kina Artystycznego ma udowodnić, że kina są żywymi publicznymi miejscami spotkań kulturowych i pełnią ważną funkcję społeczną. Skierujemy uwagę widzów na kino, jako formę przekazu artystycznego, jak i na kino, jako obiekt.

14 października zapraszamy na trzy filmy. O godzinie 15 pokażemy Młodość Astrid (reż. Pernille Fischer Christensen), porywającą biografia ikony literatury młodzieżowej – Astrid Lindgren.

Następnie, o godzinie 17.10 wyświetlimy najnowszy film Filipa Bajona – Kamerdynera –  opowiedzianą z epickim rozmachem, inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia

Na koniec zapraszamy na „Kler” Wojciecha Smarzowskiego. Reżyser otrzymał Nagrodę Specjalną 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za podjęcie ważnego społecznie tematu.

 

 

Wcześniejszy

Inauguracja Akademii Polskiego Filmu

Następny

9. edycja Festiwalu Kamera Akcja