Akademia Polskiego Filmu

Wybitni wykładowcy i wybitne dzieła polskiej kinematografii – na 4. semestr Akademi Polskiego Filmu zapraszamy do Kinematografu w październiku.

Na Akademię mogą uczęszczać wszystkie osoby zainteresowane historią polskiego filmu – bez względu na wiek, płeć i wykształcenie. Cały cykl Akademii Polskiego Filmu trwa cztery semestry.  Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałki o godz. 17 i składają się z godzinnych wykładów, projekcji  filmów i spotkań z twórcami. Wykładowcami Akademii są najwybitniejsi filmoznawcy, profesorowie i doktorzy z wielu ośrodków akademickich z całej Polski.

„Program Akademii, składający się z ponad stu tytułów i rozłożony na cztery semestry, obrazuje dorobek polskiego kina fabularnego w szerokim spektrum nazwisk, gatunków i tematów. Podstawą ich wyboru były dopełniające się kryteria: rangi osiągnięć i poszukiwań artystycznych oraz szczególnie życzliwego przyjęcia przez widownię. Chronologiczna konstrukcja programu ułatwia poznanie tendencji dominujących w danym okresie i kierunków rozwojowych. (…) Akademia Polskiego Filmu uzupełnia humanistyczne programy wyższych uczelni, jednocześnie pełniąc funkcje wolnej wszechnicy. Otwiera się przed tymi wszystkimi, którzy chcieliby scalić i pogłębić historyczną wiedzę o rodzimym filmie” – napisał dr Rafał Marszałek, konsultant naukowy Akademii.

Akademia Polskiego Filmu to projekt Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej mający na celu upowszechnianie wiedzy o polskim kinie.

Karnety: 100/120 zł. Bilety na pojedyncze zajęcia: 15 zł.

apf_logo

Szczegóły:
www.akademiapolskiegofilmu.pl

Koordynator projektu:
Anna Michalska
(a.michalska@kinomuzeum.eu)

Organizatorzy:
Polski Instytut Sztuki Filmowej,
Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Partnerzy:
Filmoteka Narodowa, SF Kadr, SF Zebra, SF Tor, WFDiF oraz TVP, Uniwersytet Łódzki.

Partnerzy medialni:
TVP Łódź, Gazeta Wyborcza, Radio Wawa.

"Księga cudowności"

Pokaz filmu "Inka"