Spacer po Muzeum i Szkole Filmowej

Muzeum Kinematografii i Szkoła Filmowa

Zachęcamy do zwiedzania Muzeum Kinematografii oraz Szkoły Filmowej w czasie jednego spaceru.

Nieopodal Muzeum Kinematografii, na ulicy Targowej, jest jedna z najstarszych i najlepszych w świecie szkół uczących filmowców. Szkoła Filmowa w Łodzi kształci reżyserów, operatorów, animatorów, fotografików, scenarzystów, montażystów, kierowników produkcji filmowej i telewizyjnej oraz aktorów.
Uczelnia zajmuje kilka budynków.  Rektorat mieści się w fabrykanckim pałacyku Oscara Kona. To w tym budynku znajdują się najsłynniejsze łódzkie schody, na których siadali Roman Polański, Krzysztof Kieślowski czy Andrzej Wajda. Zdjęcie w tym miejscu to pamiątka obowiązkowa.

Wspólny spacer po Muzeum Kinematografii i Szkole Filmowej trwa około dwóch godzin.

Rezerwacja:
tel. 42 203 24 50 (w godzinach pracy Muzeum)
email: rezerwacja(at)kinomuzeum.pl

Koszt: 12 zł / os. + przewodnik 80 zł / grupa (do 25 osób)

Zwiedzanie wystaw

O filmie lub pałacu