Aktualności

Pokaz filmów z Visegrad Film Forum

7 marca, w czwartek o godz. 18, zapraszamy na pokaz etiud studenckich prosto z Visegrad Film Forum.

Visegrad Film Forum to impreza filmowa łącząca młodych, utalentowanych filmowców i teoretyków filmowych. Odbywające się w Bratysławie forum jest platformą wymiany myśli, której częścią są także master classy z wybitnymi filmowcami.
 
Tegoroczna edycja Visegrad Film Forum będzie trwać w dniach 19-23 marca, my natomiast zapraszamy już 7 marca na pokaz czterech etiud studenckich z czterech krajów: Słowacji, Polski, Węgier i Czech:
 
  • Magic Moments, reż. M. Buchelová, 2016, Słowacja, 20 min
Nieobecność rodziców, starających się związać koniec z końcem sprawiają, że dwie siostry muszą się zająć same soba. Krótkometrażowa fabuła.
  • Goran the Camel Man, reż. M. Lesisz, 2017, Polska, 15 min
Goran, czyli Roland Charles Verdon jest Szwajcarem, który podróżuje na swoim cygańskim wozie, wraz ze swoimi psami, kozami i wielbłądem, odtwarzając Jedwabny Szlak. Krótkometrażowy dokument.
 
  • Earthly People, reż. Á. Freund, 2017, Węgry, 27 min
12-letni Ábel musi zmierzyć się z faktem, że jego rodzice mieszkają w dwóch różnych galaktykach i zdecydować, do której on sam chce należeć. Krótkometrażowa fabuła.
 
  • Bloody Fairytales, reż. T. Kovandová, 2017, Czechy, 8 min
Czarny humor, cynizm, seks i brak szczęśliwych zakończeń – w takiej nowoczesnej odsłonie czeska reżyserka prezentuje klasyczne baśnie. Przygotujcie się na nowe wersje „Czerwonego kapturka”, „Kopciuszka” oraz „Pięknej i Bestii”.
 
Prelekcję wygłosi Zuza Woźniak.
 
Czas trwania bloku filmowego: 70 minut.
Czas trwania wydarzenia szacowany jest na ok. 1,5 godziny.
Wcześniejszy

Oprowadzanie kuratorskie

Następny

APF - Wojciech Jerzy Has