Aktualności

Dzień Wolnej Sztuki

W sobotę, 27 kwietnia, o godzinie 12, zapraszamy do Muzeum Kinematografii na Dzień Wolnej Sztuki. Tematem tegorocznej edycji jest… miłość.

Statystycznie przed każdym obiektem w muzeum spędzamy tylko… osiem sekund! Warto jednak w muzeum zatrzymać się chwilę dłużej. Tego dnia zwrócimy uwagę naszych zwiedzających na trzy wybrane obiekty i zaprosimy do refleksji nad nimi. Tematem tegorocznej edycji jest… miłość.

❤️ Kochamy gwiazdy – zaprezentujemy statuetkę Oscara, która sama w sobie stała się filmową ikoną. Dowiemy się czy każdy Oscar jest identyczny, czy każdy był kochany, czy istniały te, do których właściciele lub zazdrośni konkurenci żywili zgoła inne uczucia.

💛 Miłość, sztuka i jazz – odkryjemy tajemniczy plakat do filmu z muzyką Krzysztofa Komedy pochodzący z okresu lat 60. Opowiemy o miłości, jazzie i twórczości plastycznej w trudnych czasach PRL-u.

💚 Kochamy bajki – pozwolimy naszym Gościom na kosmiczną podróż z Misiem Colargolem. Pokażemy magiczne postaci z odległych galaktyk i opowiemy ich niezwykłe historię. Wśród wielu opowieści znajdzie się jedna o utraconej miłości wróżki z gwiazdozbioru Fantasmagorii.

Wcześniejszy

małe WIELKIE kino

Następny

Czas Komedy