Aktualności

Przegląd filmowy

W czerwcowe soboty o godzinie 14 zapraszamy dzieci i młodzież na seanse filmów familijnych, zrealizowanych w Europie.


W programie:

🎥 1.06 • sobota, godz. 14.00
„Hej, sokoły!” (2018), 97’
reżyseria: Bragi Thor Hinriksson

Co roku u południowych wybrzeży Islandii odbywa się największy turniej piłkarski dla dzieci. W tym roku o mistrzowski puchar rywalizuje także dziesięcioletni Jon wraz ze swoim zespołem.
Jak się okazuje, chłopiec będzie musiał dorosnąć szybciej, niż się spodziewał, zarówno na boisku jak i poza nim.

🎥 8.06 • sobota, godz.14.00
„Kawki na drodze” (2018), 85’
reżyseria: Olmo Omerzu

Zima z pewnością nie sprzyja ucieczkom z domu. Kiedy jednak nie ma nic do roboty, każda przygoda jest lepsza niż bezczynność. Mára (Tomáš Mrvík) i Heduš (Jan Uher) wsiadają w skradziony samochód, by odwiedzić dziadka jednego z chłopców. „Kawki na drodze” to łotrzykowska opowieść w duchu „coming of age”, której towarzyszy gatunkowy sztafaż kina drogi.

🎥 15.06 • sobota, godz. 14.00
„Jestem William” (2017), 86’
reżyseria: Jonas Elmer

William to zwyczajny, ułożony chłopiec, który uważa, że ma w życiu pecha. Mama przebywa w szpitalu i nie może się nim opiekować, więc William trafia do innego miasteczka, pod skrzydła wuja Nilsa. W nowym miejscu zaczepia go trójka łobuzów, a wujek wpada w poważne tarapaty: ma olbrzymi dług u groźnego gangstera i musi go natychmiast spłacić. Sytuacja bez wyjścia? Nie! Los daje chłopcu wskazówki, trzeba je tylko zauważyć, a szczęście złapać za nogi.

🎥 22.06 • sobota, godz.
14.00 „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”(2018), 95’
reżyseria: Josephine Bornebusch

Pierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?

Wcześniejszy

III Zjazd Filmoznawców i Medioznawców

Następny

małe WIELKIE kino