EdukacjaLekcje muzealneWarsztaty

„Sienkiewicz inaczej”

Do 31 stycznia 2017 roku proponujemy dzieciom i młodzieży zajęcia edukacyjne „Sienkiewicz Inaczej”.

Zajęcia przygotowaliśmy w oparciu o nową wystawę Sienkiewicz sfilmowany, przygotowaną w 170. rocznicę urodzin noblisty, autora Quo Vadis, Trylogii i Krzyżaków. Ekspozycja prezentuje wszystkie światowe ekranizacje utworów Henryka Sienkiewicza.

Sienkiewiczowski seans z kliszy

Warsztaty, w trakcie których uczestnicy udadzą się w podróż wraz ze Stasiem i Nel oraz wcielą się w narratorów
W pustyni i w puszczy. Podczas magicznego seansu z kliszy skomponują „muzykę z niczego”. Przy okazji poznają też wynalazki z epoki prefilmowej.

Warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat.
Czas trwania – 60 minut
Cena: 12 zł od osoby
(uczestnictwo opiekunów jest bezpłatne)

Na planie sienkiewiczowskiego filmu

Wyobraźcie sobie, że tworzycie ekipę filmową, która właśnie przygotowuje się do ekranizacji sienkiewiczowskiej prozy. Egzotyczne plenery, ciekawa kultura – brzmi jak bajka. Niestety, produkcja napotyka przeszkody. Czy uda się je pokonać?
Zagraj w planszowo-roleplay’ową grę, którą przygotował Dział Edukacji Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Zajęcia odbywają się na wystawie Sienkiewicz sfilmowany.

Warsztaty skierowane do młodzieży w wieku 11-16 lat.
Czas trwania – 90 minut
Cena: 12 zł od osoby
(uczestnictwo opiekunów jest bezpłatne)

Narodowe Czytanie "Quo vadis"