AktualnościMały Kinematograf

Mały Kinematograf

Spotkania z książką, warsztaty z tworzenia filmów animowanych, projekcje animacji – zapraszamy do Małego Kinematografu!

Dzieci kręcą własne filmy animowane, wspólnie oglądają, zwiedzają i tworzą: malują, wycinają, wyklejają, kreują przestrzeń. Poznają historię polskiego filmu animowanego. Na dużym ekranie oglądają przygody bohaterów rysunkowych i lalkowych opowieści, m.in. Bolka i Lolka, Smoka Wawelskiego, Pampaliniego, Reksia i wielu innych, a przede wszystkim dobrze się bawią.

Spotkania edukacyjne dla najmłodszych odbywają się w samo południe w każdą niedzielę.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat oraz ich rodziców i opiekunów.

Bilety 12 zł

Organizator: Muzeum Kinematografii w Łodzi

31.03 • niedziela

12.00  W królestwie animacji

• Co to jest animacja? Opowieść o różnych technikach filmu animowanego
  • Stwórz swojego zwierzaka-dziwaka! – warsztaty twórcze
  • Zwiedzanie wystawy Pałac pełen bajek
  • Projekcja animacji, 37’ Przygody panny Kreseczki: Obrazy; Niespodzianka; Czarodziejskie trójkąty; Jak to się dzieje, pyta Agnisia, że na ekranie widzimy misia; Prząśniczka

7.04 • niedziela

12.00 Spotkanie z książką Mały atlas motyli

• Goście z łódzkiego zoo opowiedzą o motylach i ich cyklu życia
  • Kolory motyli − warsztaty plastyczne
  • Projekcja animacji, 30’ Kolorowa łąka: Paź królowej; Marceli Szpak dziwi się światu: Rozmaitości świata; Przygody Bolka i Lolka: Wiosenna burza

14.04 • niedziela

12.00 Dlaczego jajko jest symbolem Wielkanocy?

• Folkowe Ale Jaja − robimy wielkanocne dekoracje
  • Projekcja animacji, 30’ Reksio: Reksiowa wiosna; Marceli Szpak dziwi się światu: Wszystko, jak co roku; Przygody Bolka i Lolka: Mali ogrodnicy

28.04 • niedziela

12.00 Międzynarodowy Dzień Tańca