AktualnościMały Kinematograf

Mały Kinematograf

Spotkania z książką, warsztaty z tworzenia filmów animowanych, projekcje animacji – zapraszamy do Małego Kinematografu!

Dzieci kręcą własne filmy animowane, wspólnie oglądają, zwiedzają i tworzą: malują, wycinają, wyklejają, kreują przestrzeń. Poznają historię polskiego filmu animowanego. Na dużym ekranie oglądają przygody bohaterów rysunkowych i lalkowych opowieści, m.in. Bolka i Lolka, Smoka Wawelskiego, Pampaliniego, Reksia i wielu innych, a przede wszystkim dobrze się bawią.

Spotkania edukacyjne dla najmłodszych odbywają się w samo południe w każdą niedzielę.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat oraz ich rodziców i opiekunów.

Bilety 12 zł

Organizator: Muzeum Kinematografii w Łodzi

Wakacyjny harmonogram:

23−24. 06 Weekend Szpiegów

Weekend Szpiegów to wydarzenie przygotowane wspólnie przez łódzkie instytucje kultury. Proponujemy naukę historii Polski poprzez zabawę: gry miejskie, zajęcia dla najmłodszych, pokazy filmów i wystawy.

23.06 • sobota, godz. 12.00

W krainie szpiegów

– pokaz dla dzieci w wieku szkolnym. Wyświetlimy film „Posłaniec z Piekła”. Historia Jana Karskiego wyprodukowany w wytwórni Disneya. Zajęcia edukacyjne poprowadzi Szymon Pawlak z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

wstęp wolny

24.06 • niedziela, godz. 12.00

Mały Kinematograf w krainie szpiegów – odwiedzimy Agenta X–54 z animacji „Porwanie Baltazara Gąbki” na wystawie Pałac Pełen Bajek i przygotujemy w czasie warsztatów kamuflaż tajnego agenta. Zajęcia dla dzieci 3–7 lat (z opiekunami).

bilet 12 zł

24.06 • niedziela, godz. 19.00 – zapraszamy na specjalny pokaz filmu Sławomira Grünberga „Karski i władcy ludzkości”. Prelekcję o najbardziej znanych szpiegach w polskiej historii wygłosi Szymon Pawlak z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

wstęp wolny

1.07 • niedziela – 4.07 • środa
12.00 Pakuj plecak z Bolkiem i Lolkiem – szykujemy bagaż podróżnika
• Szukamy w pałacu Scheiblerów rzeczy niezbędnych do wyprawienia bohaterów filmowych w wielką podróż
• Poznajemy kierunki świata
• Projekcja filmów animowanych, 64’ „Sposób na wakacje Bolka i Lolka”

8.07 • niedziela – 11.07 • środa
12.00 Jak zmieniają się pory roku? Podglądamy życie leśnych zwierzątek?
• Spotkanie z książkami „Narodziny” oraz „Felek i Tola”
• Warsztaty ogrodnicze i rozmowy o przyrodzie
• Projekcja filmów animowanych, 30′ „Żubr Pompik: Zapach wiosny”; „Przytul mnie: Zima zła”; „Kaktus i Mały: Dlaczego nie ma zgody na marnowanie wody?”

15.07 • niedziela – 18.07 • środa
12.00 Tu Stacja ANIMACJA!
• Spotkanie z książką „Jak to działa? Ciało człowieka”
• Jak to się dzieje, że nasze ciało się rusza – rozmawiamy o konstrukcji lalki animacyjnej
• Zwiedzamy wystawę „Latająca maszyna”
• Projekcja filmu animowanego, 30′ „Magiczny fortepian”

22.07 • niedziela – 25.07 • środa
12.00 Plener rzeźbiarski
• Spotkanie z książką „Panika w Egipcie”
• Lepimy z gliny egipski amulet
• Pokaz filmów animowanych, 30’ „Proszę słonia: Kość słoniowa”; „Dziwne przygody Koziołka Matołka: Władca pustyni”; „Hip Hip i Hurra: Kto pomalował moją przyjaciółkę w paski?”

29.07 • niedziela – 1.08 • środa
12.00 Tańce świata
• Jak się tańczy w różnych częściach świata? – warsztaty taneczne
• Podróż przez gatunki ludowe, klasyczne i współczesne
• Pokaz filmów animowanych, 30’ „Bolek i Lolek wyruszają w świat: W stepach Australii”; „Pampalini łowca zwierząt: Pampalini i hipopotam”; „Porwanie Baltazara Gąbki: Smok – expedition”

5.08 • niedziela – 8.08 • środa
12.00 Zorro i inni, czyli bajki z kliszy
• Zwiedzamy wystawę „Pałac Pełen Bajek”
• A gdyby tak obejrzeć bajki inaczej? – projekcja z diaskopu i układanie niestworzonych historii do oglądanych obrazków
• Projekcja filmu animowanego, 64’ „Bajki Bolka i Lolka”

12.08 • niedziela
12.00 Zostań detektywem – Ocal seans!
• Szukamy w Pałacu Scheiblerów wskazówek by odnaleźć ukrytą bajkę
• Projekcja filmów animowanych, 30’ „Pomysłowy Dobromir”: „Wodociąg”, „Żywy obrazek”, „Budzik”

19.08 • niedziela – 22.08 • środa
12.00 En plain air, czyli idziemy w plener