AktualnościeduMały Kinematograf

Mały Kinematograf

Spotkania z książką, warsztaty z tworzenia filmów animowanych, projekcje animacji – zapraszamy do Małego Kinematografu!

Dzieci kręcą własne filmy animowane, wspólnie oglądają, zwiedzają i tworzą: malują, wycinają, wyklejają, kreują przestrzeń. Poznają historię polskiego filmu animowanego. Na dużym ekranie oglądają przygody bohaterów rysunkowych i lalkowych opowieści, m.in. Bolka i Lolka, Smoka Wawelskiego, Pampaliniego, Reksia i wielu innych, a przede wszystkim dobrze się bawią.

Spotkania edukacyjne dla najmłodszych odbywają się w samo południe w każdą niedzielę oraz w feryjne środy o godz. 11.00.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat oraz ich rodziców i opiekunów.

Bilety 12 zł

Organizator: Muzeum Kinematografii w Łodzi

6.05 • niedziela

12.00 Plecak Pełen Przygód – czyli majówka z Bolkiem i Lolkiem

• Spotkanie z książką Plac zabaw
  • Szukamy w pałacu Scheiblera rzeczy niezbędnych do wyprawienia bohaterów filmowych w wielką podróż
  • Projekcja filmu animowanego Sposób na wakacje Bolka i Lolka(1986), 64’

reżyseria: Bronisław Zeman

12.05 sobota

Tu Stacja ANIMACJA!

Czterogodzinne warsztaty z animacji poklatkowej dla dzieci w wieku 8-13 lat.

Bilety w cenie 30 zł.

13.05 • niedziela

12.00 Przedstawiciele flory i fauny

• Spotkanie z książkami Kolorowy las. Co tu nie pasuje? i Kolorowe morze. Co tu nie pasuje?
  • Kolorowe zwierzaki i wyobraźni stwory – robimy obrazkową książeczkę
  • Projekcja filmów animowanych, 30’: Miś Kudłatek: Podwórko; Bajki Bolka i Lolka: Zaklęty zamek; Reksio: Reksiowa wiosna

27.05 • niedziela

12.00 Tu Stacja ANIMACJA!

• Robimy animowaną laurkę dla naszych mam
  • Zwiedzamy wystawę Pałac Pełen Bajek
  • Projekcja filmów animowanych, 30’: Proszę słonia: Witaminki; Hip–Hip i Hurra: U misiów na urodzinach; Mami Fatale: Italiano

www.malykinematograf.pl