Aktualnośći

Scan-0207
Aktualności

„W (krzywym) zwierciadle „Ziemi obiecanej” – 21 lutego o godz. 17 spróbujemy ustalić stopień wiarygodności filmowego wizerunku pioniera łódzkiego przemysłu.

Więcej
00
Aktualności

W czwartek, 23 lutego o godz. 18 zapraszamy na prezentację projektu Magdaleny Franczuk „The Book of Wonder” („Księgi Cudowności”).

Więcej
Przemiany_w_stali_logo_2
Aktualności

16 lutego pokazaliśmy zestaw filmów, które kilkadziesiąt lat temu upowszechniały wśród widzów wiedzę z zakresu nauk ścisłych.

Więcej
bodo
Aktualności

Fotografia w zabytkowym płótnie w kształcie serca to wyjątkowy prezent z okazji Dnia Zakochanych. Walentynkowe monidło tylko w Muzeum Kinematografii!

Więcej
szwedzka
Aktualności

9 lutego w ramach kolejnego prologu Festiwalu Mediów zaprosiliśmy na projekcję dokumentu Erika Gandiniego „Szwedzka teoria miłości”. 

Więcej
004
AktualnościEdukacjaLekcje muzealne

Zapraszamy do udziału w interaktywnych zajęciach poświęconych twórczości wybitnego Reżysera. To nasza nowa oferta edukacyjna.

Więcej
ulotne2 7.0
Aktualności

Prezentujemy wirtualną wystawę poświęconą rozwojowi form graficznych i literackich w filmowych materiałach reklamowych od początków historii kina.

Więcej
DSC_2475
Aktualności

W poniedziałek 30 stycznia w Kinematografie odbyła się premiera filmów animowanych Daniela Zagórskiego „Kukułek” i „Emigracja wewnętrzna”.  

Więcej
powidoki
Aktualności

W pierwszy weekend lutego, wybranym seansom „Powidoków” – ostatniego filmu Andrzeja Wajdy – towarzyszyć będą pokazy filmów dokumentalnych.

Więcej
Moje_zeby_swiadcza_o_mnie_logo
Aktualności

26 stycznia zabraliśmy widzów w kolejną podróż do barwnej epoki PRL-u. W Kinematografie pokazaliśmy filmy z archiwum WFO. 

Więcej
1
AktualnościFestiwal Człowiek w Zagrożeniu

Po prawie dwóch miesiącach od gali finałowej 26. Festiwalu Mediów, statuetka Białej Kobry – Grand Prix Festiwalu – trafiła do Pawła Łozińskiego.

Więcej
Pamietnik-Florki_3
Aktualności

Razem ze Studiem Filmowym Anima-Pol, w czwartek 2 lutego o godz. 11 zapraszamy na premierowy pokaz nowych odcinków serialu „Pamiętnik Florki”. 

Więcej
10
AktualnościGoście muzeum

– Realizacja filmu trwała długo. Dwa lata czekaliśmy na śnieg. W końcu musieliśmy go kupić. Przywieziono go w workach z Londynu – mówił Piotr Dumała.

Więcej
9
AktualnościFestiwal Człowiek w Zagrożeniu

13 stycznia, gościem Muzeum była Zofia Kowalewska, reżyserka „Więzi” – dokumentu, który ma szansę na Oscara w kategorii krótkometrażowy film dokumentalny.

Więcej
maly
Aktualności

Warsztaty z animacji poklatkowej, zwiedzanie wystaw, warsztaty plastyczne i ruchowe, projekcje polskich animacji  – z nami dzieci się nie nudzą!

Więcej
powidoki
Aktualności

Rzeźba przedstawiająca Mateusza Birkuta z „Człowieka z marmuru” – nasz eksponat – zagrała w jednej ze scen „Powidoków” Andrzeja Wajdy.

Więcej
4
AktualnościGoście muzeum

– Gdybym nie ulegał różnym pokusom płynącym od filmu, byłbym rzeźbiarzem – powiedział Jan Jakub Kolski po przedpremierowym pokazie filmu „Las, 4 rano”.

Więcej
warsztatowcy
Aktualności

11 i 12 stycznia w Kinematografie pokazaliśmy filmy o sztuce awangardy, zrealizowane przez byłych członków Warsztatu Formy Filmowej.

Więcej
zakazanepiosenki
Aktualności

W niedzielę, 8 stycznia 2017  – 70. lat po premierze – zaprosiliśmy na specjalny pokaz filmu „Zakazane piosenki” Leonarda Buczkowskiego.

Więcej
apf_1
Akademia Filmu PolskiegoAktualności

Informujemy, że w kasie Muzeum są już w sprzedaży karnety na III semestr Akademii Polskiego Filmu. Zajęcia rozpoczną się 27 lutego. 

Więcej
baner-orly2017-fb-cover_
Aktualności

Od 3 do 31 stycznia w Kinematografie pokażemy polskie filmy, których twórcy będą ubiegać się o Polskie Nagrody Filmowe Orły 2017.

Więcej
ok_u9p5479
Aktualności

Wspólnie ze Studiem Anima-Pol, 28 grudnia zaprosiliśmy na przedpremierowy pokaz filmu animowanego „Ucieczka” w reżyserii Jarosława Konopki.

Więcej
spi-4846-j
Aktualności

29 grudnia 1937 roku odbyła się premiera filmu „Ułan księcia Józefa”. 79 lat później – 29 grudnia 2016 roku –  zaprosiliśmy na specjalny pokaz filmu Konrada Toma.

Więcej
_u9p3169
Aktualności

Informujemy, że Muzeum od 24 do 26 grudnia, a także kino Kinematograf od 23 do 26 grudnia będą nieczynne. 31 grudnia Muzeum będzie czynne w godz. 11-16.

Więcej
SHARE

Aktualności