Aktualnośći

IMG_0232
AktualnościFestiwal Człowiek w Zagrożeniu

We wtorek, 24 stycznia o godz. 18.30 zapraszamy na specjalny pokaz filmu „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham” i spotkanie z Pawłem Łozińskim, reżyserem.

Więcej
004
AktualnościEdukacjaLekcje muzealne

Zapraszamy do udziału w interaktywnych zajęciach poświęconych twórczości wybitnego Reżysera. To nasza nowa oferta edukacyjna.

Więcej
Pamietnik-Florki_3
Aktualności

Razem ze Studiem Filmowym Anima-Pol, w czwartek 2 lutego o godz. 11 zapraszamy na premierowy pokaz nowych odcinków serialu „Pamiętnik Florki”. 

Więcej
10
AktualnościGoście muzeum

– Realizacja filmu trwała długo. Dwa lata czekaliśmy na śnieg. W końcu musieliśmy go kupić. Przywieziono go w workach z Londynu – mówił Piotr Dumała.

Więcej
9
AktualnościFestiwal Człowiek w Zagrożeniu

13 stycznia, gościem Muzeum była Zofia Kowalewska, reżyserka „Więzi” – dokumentu, który ma szansę na Oscara w kategorii krótkometrażowy film dokumentalny.

Więcej
maly 10.0
Aktualności

Warsztaty z animacji poklatkowej, zwiedzanie wystaw, warsztaty plastyczne i ruchowe, projekcje polskich animacji  – z nami dzieci się nie nudzą!

Więcej
powidoki
Aktualności

Rzeźba przedstawiająca Mateusza Birkuta z „Człowieka z marmuru” – nasz eksponat – zagrała w jednej ze scen „Powidoków” Andrzeja Wajdy.

Więcej
4
AktualnościGoście muzeum

– Gdybym nie ulegał różnym pokusom płynącym od filmu, byłbym rzeźbiarzem – powiedział Jan Jakub Kolski po przedpremierowym pokazie filmu „Las, 4 rano”.

Więcej
warsztatowcy
Aktualności

11 i 12 stycznia w Kinematografie pokazaliśmy filmy o sztuce awangardy, zrealizowane przez byłych członków Warsztatu Formy Filmowej.

Więcej
zakazanepiosenki
Aktualności

W niedzielę, 8 stycznia 2017  – 70. lat po premierze – zaprosiliśmy na specjalny pokaz filmu „Zakazane piosenki” Leonarda Buczkowskiego.

Więcej
apf_1
Akademia Filmu PolskiegoAktualności

Informujemy, że w kasie Muzeum są już w sprzedaży karnety na III semestr Akademii Polskiego Filmu. Zajęcia rozpoczną się 27 lutego. 

Więcej
baner-orly2017-fb-cover_ 8.0
Aktualności

Od 3 do 31 stycznia w Kinematografie pokażemy polskie filmy, których twórcy będą ubiegać się o Polskie Nagrody Filmowe Orły 2017.

Więcej
ok_u9p5479
Aktualności

Wspólnie ze Studiem Anima-Pol, 28 grudnia zaprosiliśmy na przedpremierowy pokaz filmu animowanego „Ucieczka” w reżyserii Jarosława Konopki.

Więcej
spi-4846-j
Aktualności

29 grudnia 1937 roku odbyła się premiera filmu „Ułan księcia Józefa”. 79 lat później – 29 grudnia 2016 roku –  zaprosiliśmy na specjalny pokaz filmu Konrada Toma.

Więcej
_u9p3169
Aktualności

Informujemy, że Muzeum od 24 do 26 grudnia, a także kino Kinematograf od 23 do 26 grudnia będą nieczynne. 31 grudnia Muzeum będzie czynne w godz. 11-16.

Więcej
dsc_2055
AktualnościWystawy Czasowe

Kolekcja obejmuje plakaty do wszystkich filmów, jakie wyreżyserował Kieślowski łącznie z krótkometrażowymi i dokumentalnymi oraz całym Dekalogiem.

Więcej
dsc_1983
AktualnościGoście muzeum

– To był mój najważniejszy w życiu wywiad. Tarkowski był dla mnie ikoną, legendą. To był mistyk, poeta i despota – mówił Jerzy Illg, który 13 grudnia był gościem Muzeum.

Więcej
kamien_zaproszenie
Aktualności

W środę, 14 grudnia w Kinematografie pokazaliśmy film „Kamień”. Po seansie odbyło się spotkanie z reżyserem Jackiem Gwizdałą.

Więcej
dsc_1771
Aktualności

6 grudnia z okazji Mikołajek oraz pierwszej rocznicy otwarcia wystawy „Pałac pełen bajek” zorganizowaliśmy Bal w Pałacu.

Więcej
img_1032
AktualnościFestiwal Człowiek w Zagrożeniu

26 listopada zakończył się 26. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu. Po raz pierwszy w historii Festiwalu jury przyznało dwie główne nagrody.

Więcej
_u9p2161
AktualnościWystawyWystawy Czasowe

Na ekspozycji prezentowane są wszystkie światowe ekranizacje utworów Henryka Sienkiewicza.

Więcej
dsc_1693
Aktualności

Z okazji 180. rocznicy urodzin Anny Scheiblerowej, 4 grudnia zaprosiliśmy na spotkanie z autorami książki „O Scheiblerach jeszcze więcej”.

Więcej
img_0534
Aktualności

– To miał być łatwy i przyjemny film, który miał się sam zrobić. Tymczasem okazało się inaczej – mówił Andrzej Sapija, reżyser „Intensywności patrzenia”.

Więcej
zginal_pies_1_wfo_maly
Aktualności

1 grudnia w Kinematografie odbyło się wyjątkowe wydarzenie filmowe. Na duży ekran wróciły filmy, które ostatni raz gościły na nim wiele lat temu.

Więcej
SHARE

Aktualności