Aktualnośći

Aktualności

W niedzielę, 24 lutego, o godzinie 15 zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po nowej wystawie „Polskie Oscary”.

Więcej
Aktualności

W sobotę 23 lutego o godzinie 16 zapraszamy na pokaz „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego oraz spotkanie z montażystą filmu Jarosławem Kamińskim.

Więcej
Aktualności

28 lutego o godzinie 18 zapraszamy na pokaz najnowszego i najbardziej osobistego filmu Jana Jakuba Kolskiego – „Ułaskawienie” oraz na spotkanie z reżyserem.

Więcej
Aktualności

W dniach od 10 do 22 lutego zapraszamy najmłodszych na Ferie w Kinie Kinematograf. Tradycyjnie, jak co roku, przygotowaliśmy specjalną ofertę dla dzieci, które spędzają ten czas w mieście.

Więcej
Aktualności

14 lutego o godzinie 18 zapraszamy na walentynki w stylu retro – pokażemy przedwojenny film niemy “Mocny człowiek” Henryka Szaro ze współczesnym twistem – muzyką zespołu Maleńczuk Tuta Rutkowski Super Trio.

Więcej
Aktualności

21 lutego o godzinie 18 spotkaniem z Anną Nehrebecką oraz pokazem Ziemi obiecanej w teżyserii Andrzeja Wajdy zainaugurujemy nowy cykl „Na bank je lubicie”. Wstęp wolny

Więcej
Aktualności

W sobotę 9 lutego o godzinie 14 zapraszamy rodziców z dziećmi na specjalny pokaz filmu „Złe wychowanie Cameron Post” w reżyserii Desiree Akhavan. Sala projekcyjna zostania przystosowana do obecności niemowląt.

Więcej
Aktualności

W sobotę 26 stycznia o godzinie 19 zapraszamy na wieczór z kinem greckim – pokażemy „Różę Smyrny” Giorgosa Kordelasa. Po seansie zapraszamy na spotkanie z gośćmi.

Więcej
Aktualności

W 2019 roku mija 25 lat od polskiej premiery „Listy Schindlera” Stevena Spielberga. Z tej okazji zapraszamy 27 stycznia o godzinie 17 oraz 31 stycznia o godzinie 18 zapraszamy na pokaz odnowionej cyfrowo kopii filmu.

Więcej
Aktualności

Przed projekcją „Listy Schindlera” 31 stycznia o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie ze scenografem Allanem Starskim, który w 1994 roku, wspólnie ze scenografką Ewą Braun, otrzymał Oscara za scenografię do „Listy Schindlera”.

Więcej
Aktualności

Drodzy Widzowie! W związku z ogłoszoną przez prezydenta Andrzeja Dudę żałobą narodową, nasze kino będzie nieczynne dzisiaj oraz jutro (18 i 19 stycznia). Na najbliższe seanse w kinie Kinematograf zapraszamy w niedzielę, 20 stycznia. Jednocześnie informujemy, że Muzeum działa normalnie.

Więcej
Aktualności

Uprzejmie informujemy, że z powodu żałoby narodowej ogłoszonej w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska, spotkanie z cyklu „Psychoanaliza i film” zostało odwołane. Nową datę wydarzenia wyznaczymy wkrótce. 17

Więcej
Aktualności

Drodzy Widzowie, Pani Prezydent Hanna Zdanowska ogłosiła trzydniową żałobę na terenie Miasta Łodzi w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańska. Spotkanie z cyklu „Dekady kina 1919-2019” przenosimy na 22 stycznia na godz. 18, a środowy (16.01) i czwartkowy (17.01) pokaz filmu „Powrót Bena” odwołujemy.

Więcej
Aktualności

W czwartek 10 stycznia o godzinie 18 zapraszamy na promocję książki „Polsko-czeskie i polsko-słowackie kontakty filmowe” pod redakcją Ewy Ciszewskiej i Mikołaja Góralika.

Więcej
Aktualności

Informujemy, że w niedzielę 6 stycznia Muzeum Kinematografii będzie nieczynne. Tego dnia zapraszamy natomiast do Kina Kinematograf na trzy seanse.

Więcej
Aktualności

W sobotę 5 stycznia o godzinie 14 zapraszamy rodziców z dziećmi na specjalny pokaz filmu „Mój piękny syn” w reżyserii Felixa van Groeningena. Sala projekcyjna zostania przystosowana do obecności niemowląt.

Więcej
Aktualności

Zapraszamy na ostatnie w tym roku warsztaty z Małym Kinematografem w niedzielę 30 grudnia o godzinie 12. Informujemy, że w niedzielę 23 grudnia zajęć nie będzie!

Więcej
Aktualności

W piątek 28 grudnia o godzinie 17.00 świętujemy 123. urodziny kina i z tej okazji zapraszamy na repremierę filmu Szaleńcy w reżyserii Leonarda Buczkowskiego.

Więcej
Aktualności

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem pracy Muzeum Kinematografii oraz Kina Kinematograf w okresie świątecznym.

Więcej
Aktualności

We wtorek 18 grudnia o godzinie 12 zapraszamy na galę programu „Mia100 Talentów” – inicjatywę, realizowaną w ramach programu Młodzi w Łodzi, mająca na celu promowanie i wspieranie zdolnych uczniów szkół ponadgmnazjalnych.

Więcej
Aktualności

W sobotę 15 grudnia o godzinie 14  zapraszamy rodziców z niemowlętami na specjalny pokaz filmu Sofia. Delikatne światło rozproszy mrok na sali, dźwięk zostanie przyciszony.

Więcej
Aktualności

W niedzielę 16 grudnia tradycyjnie o godzinie 12 zapraszamy najmłodszych na świąteczną edycję Małego Kinematografu – wspólnie wyczarujemy magiczną atmosferę.

Więcej
Aktualności

„Desert Coffee” Mikaela Lypinskiego najlepszym filmem zakończonego 24 listopada w Łodzi 28. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

Więcej
Aktualności

W sobotę 8 grudnia o godzinie 12 zapraszamy na twórcze warsztaty z animacja poklatkowej Tu Stacja ANIMACJA! Dzieci w wieku 8 – 13 lat stworzą własny film animowany.

Więcej
SHARE

Aktualności