Archiwum Wystaw

Jubileusz Pągowskiego w Dreźnie

W Muzeum Ignacego Kraszewskiego w Dreźnie pokazujemy wystawę przygotowaną z okazji 40 – lecia pracy twórczej Andrzeja Pągowskiego.

Andrzej Pągowski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców plakatu w Polsce. W dorobku ma ponad 1300 plakatów, w tym ponad 400 filmowych.
Plakat – według artysty – to najkrótsza recenzja filmu. Powinien być przedłużeniem atmosfery filmu, powinien nieść podobne przesłanie, wydobywając elementy najbardziej drażniące. Plakat może operować brzydotą lub pięknem, ale musi być zauważalny. Plakat nie zauważony ginie – wyjaśnia Pągowski. I dodaje: – Wiem, że moje plakaty jednym się podobają, innych denerwują. Ale takie jest marzenie każdego artysty. Stworzyć coś, co jest zauważalne.
W 2017 roku artysta obchodzi jubileusz 40- lecia pracy.  Z tej okazji, Muzeum Kinematografii w Łodzi przygotowało wystawę „Andrzej Pągowski. Plakaty filmowe”, która od 17 marca do 18 czerwca jest prezentowana w Muzeum Ignacego Kraszewskiego w Dreźnie – Oddziale Muzeum Miasta Drezna.
Na ekspozycji prezentujemy plakaty do filmów m.in.: Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland, Romana Polańskiego, Janusza Majewskiego, Jerzego Kawalerowicza, Miloša Formana, Roberta Altmana.

 

Wcześniejszy

Andrzej Papuziński in memoriam

Następny

Spotkanie z Robertem Więckiewiczem