Aktualności

Dokumenty w drodze. Stymulator emocji

Projekt Muzeum Kinematografii „Dokumenty w drodze. Stymulator emocji” ponownie wyrusza w trasę. Zapraszamy 5 września o godzinie 18 do Wolborza na dokument „Mama, Tata, Bóg i Szatan” oraz spotkanie z reżyserem Pawłem Jóźwiakiem-Rodanem.

5 września, godz. 18, Wolbórz – Wolborskie Centrum Kultury

  • Pan Szperlik 

reżyseria: Paweł Woldan (1986), 17′ /prod. WFO/

Film o robotniku, który został zwolniony z fabryki za to, że przekroczył normy i pracował zbyt wydajnie.

  • Mama, Tata, Bóg i Szatan

reżyseria: Paweł Jóźwiak-Rodan (2008), 43’ /prod.Uniwersytet Śląski (Katowice) – Wydział Radia i Telewizji/

Poszukując własnych korzeni i tożsamości, autor dokumentu filmuje rodziców, których drogi dawno się rozeszły. Rozstali się w gniewie, od rozwodu nie utrzymują żadnych kontaktów, nawet nie rozmawiają ze sobą.

Po projekcji spotkanie z Pawłem Jóźwiakiem-Rodanem, reżyserem filmu.

 

Na projekt Muzeum Kinematografii „Dokumenty w drodze. Stymulator emocji” składa się osiem spotkań z filmem dokumentalnym w miejscowościach Regionu Łódzkiego – Arkadia, Bolesławiec, Boguszyce, Dobroń, Lipce Reymontowskie, Parzęczew, Wolbórz, Zelów.

Na każde spotkanie złoży się projekcja dwóch filmów – najwybitniejszych dokumentów w historii polskiej kinematografii oraz współczesnych, nagradzanych na polskich i międzynarodowych festiwalach, ze szczególnym uwzględnieniem Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu organizowanym przez Muzeum Kinematografii w Łodzi. Filmy wyświetlimy z nośników cyfrowych, ale i oryginalnych projektorów na taśmy 16 lub 35 mm.

Będziemy gościć twórców i bohaterów dokumentów. Projekcje zostaną poprzedzone merytorycznym wstępem.

Wstęp wolny.

Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018”. Partner: Radio Łódź.

fot. http://pjrodan.com/

Dokumenty w drodze

Wcześniejszy

Europejskie Dni Dziedzictwa

Następny

Tu Stacja ANIMACJA! - czyli robimy własny film