Aktualności

Elementarz Wytwórni Filmów Oświatowych

W ramach 28. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu zapraszamy w sobotę 24 listopada o godzinie 15 na promocję książki „Elementarz Wytwórni Filmów Oświatowych” autorstwa Michała Dondzika, Krzysztofa Jajko i Emila Sowińskiego.

24 listopada o godz. 15 w Muzeum Kinematografii odbędzie się spotkanie z autorami publikacji, którzy pokażą wybrane przez siebie produkcje WFO.

 

„Idea książki Elementarz Wytwórni Filmów Oświatowych wyrasta z podzielanego przez jej autorów przekonania, iż poznawcze odkrycie w dziedzinie filmoznawstwa niekoniecznie musi być tożsame z opisywaniem fenomenu zupełnie nieznanego. Kluczowe znaczenie dla wytworzenia nowej, a zarazem wartościowej wiedzy ma raczej zastosowanie kompleksowej procedury badawczej, a także sięgnięcie po pomijane wcześniej materiały źródłowe oraz zasoby filmowych archiwów.
Mówiąc krótko, zdecydowaliśmy się na napisanie tej książki, ponieważ we wcześniejszych publikacjach na temat WFO brakowało nam pewnych nazwisk, tytułów filmów, a przed wszystkim całościowego spojrzenia na działalność i dorobek tej jakże ważnej dla polskiej kultury filmowej instytucji” (fragment wstępu)

fot. „Zwiernik”, reż. Witold Żukowski

Wcześniejszy

WARSZTATY STOP STALKING

Następny

Sławomir Grünberg. Człowiek z kamerą