Aktualności

Ferie w Muzeum

Warsztaty z animacji poklatkowej, zwiedzanie wystaw, warsztaty plastyczne i ruchowe, projekcje polskich animacji  – z nami dzieci się nie nudzą!

14 stycznia, w pierwszą sobotę ferii, w samo południe zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat na warsztaty Tu Stacja ANIMACJA! Uczestnicy wymyślają, rysują, malują i wycinają, a efekt czterogodzinnego spotkania – film animowany – oglądają na dużym ekranie. Bilet 30 zł.

W takcie ferii, na warsztaty w ramach Małego Kinematografu (dzieci w wieku 3-7 lat) zapraszamy w niedzielę (godz. 12) i w środę (godz. 11). Zajęcia kończą się projekcją polskich animacji.

W programie:

w niedzielę, 15 stycznia dzieci zrobią film animowany, a na wystawie PŁAC PEŁEN BAJEK odwiedzą krainę pingwina Pik-Poka;

w środę, 18 stycznia zbudują plan filmowy i zwiedzą wystawę TAJEMNICE PLANU FILMOWEGO;

– prezenty dla Babci i Dziadka przygotują w niedzielę, 22 stycznia. W programie także nauka dawnych piosenek i gier;

– w podróż z Bolkiem i Lolkiem wyruszą w środę, 25 stycznia. Będzie pakowanie plecaka i nauka geograficznych stron świata;

– z kolei w niedzielę, 29 stycznia na zajęciach ruchowych poznają zimowe sporty i dyscypliny olimpijskie.

Bilet 12 zł. Szczegóły: malykinematograf.pl

 

Tylko do końca stycznia można brać udział w zajęciach edukacyjnych Sienkiewicz Inaczej. Ofertę przygotowaliśmy w oparciu o wystawę Sienkiewicz sfilmowany, którą można oglądać do 31 stycznia.

Proponujemy:

Sienkiewiczowski seans z kliszy – warsztaty dla dzieci w wieku 5-10 lat, w trakcie których uczestnicy udają się w podróż wraz ze Stasiem i Nel oraz wcielają się w narratorów W pustyni i w puszczy. Podczas magicznego seansu z kliszy komponują „muzykę z niczego”. Przy okazji poznają też wynalazki z epoki prefilmowej. Czas trwania – 60 minut. Bilet: 12 zł;

Na planie sienkiewiczowskiego filmu – zajęcia skierowane do młodzieży w wieku 11-16 lat, gdzie uczestnicy tworzą ekipę filmową, która właśnie przygotowuje się do ekranizacji sienkiewiczowskiej prozy. Egzotyczne plenery, ciekawa kultura – brzmi jak bajka. Niestety, produkcja napotyka przeszkody. Czy uda się je pokonać? Czas trwania – 90 minut. Bilet 12 zł.

 

Rezerwacja: 42 203 24 50

 

Wcześniejszy

Birkut w "Powidokach"

Następny

"Więzi" Zofii Kowalewskiej