Aktualności

Ford. Reżyser

We wtorek, 11 czerwca, o godzinie 18 zapraszamy na spotkanie z Michałem Danielewiczem, autorem książki „Ford. Reżyser” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej).


Reżyser wyłaniający się z dostępnych przekazów i wspomnień daleki jest od jednoznaczności. Komunista w mercedesie. Pamiętliwy satrapa, który wchodząc na plan filmowy każdego członka ekipy wita serdecznym uściskiem dłoni. Twórca chętnie korzystający z politycznych koneksji, którego Polański wspomina jako „niebywale kompetentnego filmowca”. W swych filmach nieraz podważa narodowe mity, ale potrafi je też podsycać. W swym środowisku budzi przeważnie niechęć. Kiedy w marcu 1968 staje się głównym celem ataków w świecie filmowym, nikt nie staje w jego obronie.

Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego Stanisława Janickiego „Kochany i nienawidzony. Dramat życia i śmierci twórcy „Krzyżaków”.

___________________________________________________

Spotkanie jest równocześnie ogólnopolską premierą książki. Będzie ją można kupić z dedykacją autora – w promocyjnej cenie. Książki sprzedawać będzie Księgarnia Ossolineum.
Książka objęta jest patronatem medialnym GW, magazynów Ekrany i MIdrasz, portalu filmpolski.pl oraz telewizji TOYA.

___________________________________________________

wstęp wolny

Wcześniejszy

Szatan z VII klasy

Następny

Festiwal Spokoju