Aktualności

Na Bank je lubicie

W czwartek, 18 lipca, o godzinie 18.00 w ramach projektu „Na Bank je lubicie” zapraszamy na pokaz kultowego filmu Marka Piwowskiego – „Rejs”.

Ten film otacza legenda. Istnieje liczne grono jego wielbicieli, a nawet fan club, którego członkowie znają go niemal na pamięć, scena po scenie, (…) jest to jedna z najinteligentniejszych polskich komedii, uznana ostatnio w plebiscycie czytelników „Polityki” za najlepszy polski film wszechczasów.

Kapitan bierze go za nowego instruktora kulturalno-oświatowego, a pasażer na gapę z ochotą wciela się w tę rolę. Organizuje spotkanie zapoznawcze, podczas którego rodzą się inicjatywy wielu imprez i zabaw. Ich uczestnicy prezentują żenujący poziom, a „kaowiec” coraz bardziej upaja się swoją rolą i zyskuje sojuszników wśród pasażerów o instynktach organizatorskich i kierowniczych. Trwają kolejno: święto kapitana, bal maskowy, quiz na inteligencję, zbiorowa gimnastyka, gra w salonowca – robi się coraz głupiej, coraz bezsensowniej, ale „kierownictwo” rejsu ogarnia coraz większy entuzjazm.

więcej o filmie „Rejs” Marka Piwowskiego na http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=121215

wstęp wolny

 

Wcześniejszy

małe WIELKIE kino

Następny

Transatlantyk w Kinematografie