Aktualności

Projekt: Odyseja Filmowa

Pięć miesięcy, pięć miast i ponad dwadzieścia spotkań edukacyjno – kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Zakończyliśmy Odyseję Filmową 2017!

Zakotwiczyliśmy! Tegoroczna edycja Odysei Filmowej dobiegła końca! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w projekcie! Wielkie ukłony w stronę koordynatorów, animatorów, przewodników, dyrektorów ośrodków kultury, szkół i domów dziecka, nauczycieli, opiekunów, kinooperatorów, streetworkerów, wolontariuszy – słowem, wszystkim tym, którzy uznali naszą ofertę za ciekawą i wartą poznania! Osobne słowa podziękowań kierujemy do naszych gości – Sławomira Grunberga, Lecha Dyblika i Piotra Szczepańskiego, którzy poświęcili swój cenny czas i zdecydowali się podzielić swoją wiedzą z uczniami ze szkół Łodzi i regionie. Mamy nadzieję, że spotkamy się na odysejowym szlaku w 2018 roku. Kłaniamy się nisko i wszystkim mówimy: chapeau bas!

***

W programie Odysei Filmowej 2017 znalazły się lekcje muzealne, w trakcie których uczestnicy poznali m.in. podstawy języka filmu i techniki jego realizacji. Warsztaty poświęcone tworzeniu filmów animowanych – Tu stacja ANIMACJA!, podczas których młodzież prowadzona przez twórców filmu animowanego przygotowywały krótkie filmy realizowane w technice poklatkowej. Warsztatom towarzyszyły opowieści o filmie animowanym.
Skoro to Odyseja Filmowa nie mogło zabraknąć projekcji filmowych, które stanowiły zwieńczenie przeprowadzanych lekcji i wykładów z zakresu historii kina i języka filmu. Uczestnicy mieli także szansę spotkać się z gośćmi – wybitnymi twórcami filmowymi!

To nie wszystko! W trakcie trwania Odysei Filmowej 2017 zaprosiliśmy wielbcieli kina na spacery. Filmowe ślady tropiliśmy w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Łowiczu i Tomaszowie Mazowieckim!

Projekt nieodpłatny dla uczestników, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury, realizowany w ramach programu Kultura Dostępna.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wcześniejszy

Wernisaż wystawy „Zwierciadło Bergmana"

Następny

Spacerem po Tomaszowie