Archiwum Wystaw

Wystawa „Piotr Szulkin: Goes By”

Na wystawie prezentujemy pejzaże, martwe natury oraz portrety łódzkich profesorów Szkoły Filmowej: Jerzego Mierzejewskiego, Jerzego Bossaka i Henryka Kluby.

– Dzisiaj jest ostatni dzień pracy Piotra Szulkina w Szkole Filmowej. Pracował z nami bardzo wiele lat. Niewiele jest osób, które mają tak osobną pozycję zarówno w kinie jak i w rozmowie, zarówno w nauczaniu jak i w życiu. Jest w tym odrobina pozytywnie rozumianego szaleństwa, jest też rozpięcie między różnymi dziedzinami twórczości, w przypadku Piotra to malarstwo i film – powiedział na wernisażu Piotr Mikucki, dziekan wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Szkoły Filmowej w Łodzi.

Szkoła Filmowa w Łodzi jest współorganizatorem wystawy. Wernisaż wystawy prac plastycznych zatytułowanej Piotr Szulkin: GOES BY odbył się 28 lutego.

Piotr Szulkin, artysta obrazu i słowa, twórca o niezwykłej wyobraźni, jest absolwentem Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi i już byłym wykładowcą. Reżyser, scenarzysta, prozaik w filmie zasłynął tetralogią, na którą składają się filmy: Golem, Wojna światów – Następne stulecie, O-Bi, O-Ba. Koniec cywilizacji i Ga, ga. Chwała bohaterom. Założenia science-fiction przefiltrował przez właściwą swojej twórczości plastyczność i oniryczność tworząc unikatowy – autorski – filmowy język, którym zachwycili się i krytycy i widzowie.

Wydarzeniu towarzyszyła projekcja filmu Ubu Król.  O twórczości Reżysera opowiadał krytyk filmowy Kuba Mikurda.

 

Wcześniejszy

Janusz Majewski. Film - Kobieta jego życia

Następny

Kultura dla wszystkich