Uncategorized

Seanse w kinie

Na specjalne zamówienie grup zorganizowanych organizujemy seanse filmowe. Widzów zapraszamy do sali Kinematografu po remoncie: przywitają Was nowe fotele, odświeżone wnętrza, świetna jakość obrazu i dźwięku. W Kinematografie można oglądać najnowsze, nagradzane na festiwalach filmowych polskie i światowe tytuły. W odróżnieniu od kin komercyjnych, wyświetlamy także klasyczne arcydzieła polskiego i światowego kina, animacje oraz filmy dokumentalne. Projekcje mogą się odbywać z użyciem rzutnika cyfrowego, ale również – tylko i wyłącznie w Muzeum Kinematografii – z klasycznego projektora Ernemann na taśmę światłoczułą 35 mm.

Przed seansem odbędzie się wprowadzenie tematyczne, przeprowadzone przez specjalistę filmologa, a spotkanie z filmem możemy zakończyć dyskusją o obejrzanym obrazie. Zapraszamy na:

„Legiony” (2019), reżyseria: Dariusz Gajewski

Uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich.

„Piłsudski” (2019), reżyseria: Michał Rosa

Filmowa biografia Józefa Piłsudskiego, poświęcona jego walce o odzyskanie niepodległej Polski w latach 1901–1914.Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Przez niektórych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę.

„Był sobie pies 2” (2019), reżyseria: Gail Mancuso

Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę.

Zestaw 5 odcinków najnowszej, czwartej serii animowanego serialu „Pamiętnik Florki” (2019)

Kilkuletnia, sympatyczna ryjówka Florentyna jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków – nie zawsze słusznych, ale za każdym razem odkrywczych. Serial wyprodukowało łódzkie Studio Filmowe Anima-Pol.

 

REZERWACJA I INFORMACJA

telefon: 42 203 24 50

e-mail: rezerwacja@kinomuzeum.pl

Bilet na seans filmowy dla grup zorganizowanych: 12-15 zł.

Wcześniejszy

Zajęcia edukacyjne

Następny

Lekcje muzealne