Aktualności

Spotkanie z Janem Jakubem Kolskim

28 lutego o godzinie 18 zapraszamy na pokaz najnowszego i najbardziej osobistego filmu Jana Jakuba Kolskiego – „Ułaskawienie” oraz na spotkanie z reżyserem.

Po seansie zapraszamy na spotkanie z Janem Jakubem Kolskim – reżyserem, operatorem, pisarzem, absolwentem łódzkiej Szkoły Filmowej, Członkiem Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej.
Ogólnopolską popularność przyniósł artyście w 1993 roku „Jańcio Wodnik”, w którym brawurowo zagrał Franciszek Pieczka i za który reżyser otrzymał w 1994 roku „Paszport Polityki”.

—-

O filmie:

„Ułaskawienie” opowiada o osadzonej w realiach powojennej Polski historii zmagających się z żałobą rodziców, wyruszających ze swoim synem w ostatnią podróż, opowiedziana z perspektywy ich wnuka Jana. Syn Hanny i Jakuba, żołnierz AK Wacław „Odrowąż” Szewczyk, zostaje jesienią 1946 roku zastrzelony przez UB. Po serii upokorzeń doznanych ze strony nowej władzy, bezczeszczącej zwłoki ich dziecka, Hanna i Jakub postanawiają zapewnić synowi godny pochówek w oddalonej o 500 km Kalwarii Pacławskiej. Podróż rodziców przez wciąż pogrążoną w powojennym koszmarze Polskę staje się metaforyczną wyprawą w głąb ludzkiej duszy i próbą stworzenia na nowo definicji człowieczeństwa w świecie, w którym sąsiedzi zwracają się przeciwko sobie, a nieoczekiwanym sojusznikiem może stać się dotychczasowy wróg.

zwiastun filmu –> https://www.youtube.com/watch?v=v6MemjFTCkU

bilet 20 złotych

Wcześniejszy

Spotkanie z Jarosławem Kamińskim

Następny

Oprowadzanie kuratorskie