Archiwum Wystaw

Frida i Diego. Niech żyje życie!

Do 7 stycznia można oglądać wystawę zdjęć „Frida i Diego. Niech żyje życie!”, która została niedawno wzbogacona o suknie inspirowane malarstwem Fridy Kahlo zaprojektowane przez Isabel March.

W związku z dużym zainteresowaniem, postanowiliśmy przedłużyć wystawę do niedzieli. Jednocześnie przypominamy, że Muzeum będzie nieczynne w sobotę, 6 stycznia.

***

Wystawa „Frida i Diego. Niech żyje życie!” opowiada historię związku Fridy i Diego. Wspólne życie dwojga artystów było bardzo burzliwe, pełne rozstań i powrotów. Spędzili ze sobą prawie ćwierć wieku – od ślubu w 1929 roku aż do śmierci Fridy w 1954 roku. Prezentowane fotografie wykonali m.in. ojciec Fridy, Guillermo Kahlo, Augustin Victor Casasola, Nickolas Muray, Manuel Alvarez Bravo, Élie Faure, Ernesto Reyes czy Ansel Adams.  Na zdjęciach zobaczymy nie tylko słynną parę artystów, ale także ikonę ruchu surrealistycznego André Bretona czy Lwa Trockiego. Autorom fotografii udało się uchwycić niezwykle ważny moment w historii Meksyku i życiu artystyczno-politycznym kraju.

Oprócz fotografii na wystawie będzie można zobaczyć także wspaniałe suknie inspirowane malarstwem meksykańskiej artystki. Suknie zaprojektowała graficzka, fotografka i scenografka – Isabel March, która będzie naszym gościem 9 grudnia o godz. 16.30.  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z artystką, która opowie o swoich inspiracjach. Kolekcja sukien, pokazana wcześniej na Warsaw Fashion Week, to fascynujące połączenie meksykańskiego ducha, tradycyjnych wierzeń i współczesnej sztuki.

Partnerzy wydarzenia: Ambasada Meksyku w Polsce, Miasto Łódź

 

Wcześniejszy

181. urodziny Anny Scheiblerowej

Następny

Mały Kinematograf - Co kryje ciało?