Uncategorized

Warsztaty Filmowe

Od 7 do 9 czerwca, po raz pierwszy w Łodzi, zapraszamy na Warsztaty Filmowe Mastershot. Nie potrzebujecie sprzętu ani ekipy realizatorskiej, wystarczy ciekawy pomysł na film.

Warsztaty filmowe MASTERSHOT z produkcji filmów w jednym ujęciu w ramach MASTERSHOT FILM FESTIVAL.

Plan ramowy:

Dzień 1.
7 czerwca 2018 – zajęcia teoretyczne i wprowadzenie do warsztatów praktycznych. Start godz. 18.00 do godz. 21.00

• Wprowadzenie do warsztatów z produkcji filmów jednoujęciowych.
• Przedstawienie założeń produkcji filmów w jednym ujęciu.
• Przedstawienie i omówienie scenariuszy filmowych, doprecyzowanie scenariuszy pod wymogi lokacji.
• Próby sprzętu i podział na grupy produkcyjne i przypisanie ról aktorskich, zaplanowanie ujęć w wybranych lokacjach.

Dzień 2 i 3
8 i 9 czerwca 2018
Dwa całodzienne plany filmowe, długość ok 6-8 godz.

Prowadzący warsztaty: Kamil Przybylak i Jarek Żarski wraz z zaproszonymi gośćmi.

Kamil Przybylak – operator i reżyser filmowy z doświadczeniem zdobytym zarówno w studio, jak i na prawdziwie ekstremalnych planach filmowych w nieoczywistych lokalizacjach, takich jak urwiste klify morskie na wyspach w Grecji. Specjalista od stabilizatorów kamer: Movi, Ronin. Wykonuje zdjęcia, prowadzi szkolenia i prelekcje w zakresie ich wykorzystania na planie filmowym. Obsługuje drony zarówno jako pilot i operator kamery. Pracował m.in. dla BBCScotland realizując zdjęcia do największego filmu dokumentalnego tej telewizji zrealizowanego w ostatnich latach na terenie USA oraz w Dubaju. W Hong Kongu realizował zdjęcia dla CNN, do spotu telewizyjnego dziennikarki Kristie Lu Stout, a w Kanadzie film w technice timelapse i ujęcia z drona do filmu promującego Kanadę dla Destination Canada – Ministerstwa Turystyki Kanady. W 2015 zrealizował olbrzymi projekt filmowy, zatytułowany „Dream Walker Zakynthos” tworząc największy w historii film o ekstremalnych skokach na linach, który obejrzało ponad milion ludzi na całym świecie.

Jarek Żarski – pomysłodawca i założyciel pierwszego na świecie festiwalu filmów zrealizowanych techniką jednego ujęcia. Nadzoruje całość działań MASTERSHOT FILM FESTIVAL. Pasjonat techniki filmowej. Specjalista video w zakresie sprzętu i produkcji. Od ponad 10 lat związany z techniką filmową i fotograficzną, związany z firmą WINMAR.

Piotr Krupa – operator, fotograf i montażysta, z doświadczeniem zdobytym na planach filmowych teledysków, filmów krótkometrażowych, relacji filmowych z wydarzeń. Eksperymentuje z różnymi technikami filmowymi i tworzy oryginalne, krótkometrażowe produkcje video.

Obowiązują zapisy: https://docs.google.com/…/1ZKLLGRXUKyZh8zTd6RMDvL…/edit

Kontakt:

Jarek Żarski, e-mail info@mastershotfestival.com tel. 510 249 888
Renata Żybura, e-mail renata@mastershotfestival.com tel. 695 747 412

Organizator: MASTERSHOT FILM FESTIVAL
http://mastershotfestival.pl/

Wcześniejszy

Bajkowy Dzień Dziecka

Następny

Czekamy na filmy i reportaże