AktualnościUncategorized

Zakup specjalistycznego wyposażenia

Muzeum Kinematografii w Łodzi w ramach programu „Infrastruktura kultury 2018” ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymało dofinansowanie na realizację  zadania pod tytułem „Zakup specjalistycznego wyposażenia dla Muzeum Kinematografii w Łodzi”.

Minister przydzielił  kwotę 42000 zł brutto, co stanowi 80% całkowitej kosztorysowej wartości zadania wycenionego na 52.500 zł. Za tę kwotę  muzeum  zakupi zestaw wieloszufladowych szaf metalowych formatu B1 przeznaczonych do przechowywania wielkoformatowych muzealiów jak plakaty, czy projekty scenograficzne. Zakupione szafy zastąpią wysłużone drewniane meble dotąd używane w muzeum i pozwolą na dalszy rozwój zbiorów.

Warto zaznaczyć, że Muzeum Kinematografii w Łodzi posiada jeden z największych w Polsce zbiorów plakatów filmowych, a wśród  nich szereg kolekcji tematycznych plakatów do filmów m.in. Andrzeja Wajdy, Romana Polańskiego,  Krzysztofa Kieślowskiego, Agnieszki Holland, Jerzego Kawalerowicza, Jerzego Hoffmana. Są to plakaty autorstwa najwybitniejszych polskich artystów z ostatnich siedemdziesięciu lat.

 

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO POCHODZĄCYCH Z FUNDUSZU PROMOCJI KULTURY.

Wcześniejszy

Długi weekend

Następny

Wakacyjny Mały Kinematograf