Filmowe Opowieści – sobota z animacją

🎥 Filmowe Opowieści – sobota z animacją – 29 sierpnia 2020 🎥
Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla młodzieży w wieku 11-15 lat.
Limit miejsc: 25.
Rezerwacja miejsc: edukacja@kinomuzeum.pl lub https://sklep.kinomuzeum.pl/MSI/mvc/pl
Udział: bezpłatny.

👉 29 sierpnia 2020, godz. 14.00
SE-MA-FOR I TWÓRCZOŚĆ DANIELA SZCZECHURY
Na bajkach takich jak „Miś Uszatek”, „Zaczarowany ołówek” czy „Opowiadania Muminków” wychowały się całe rzesze dzieci. Dzięki temu wiele osób zna skrót Se-Ma-For i słyszało już kiedyś o tym łódzkim studiu filmowym. Ale nie wszyscy wiedzą jak szeroki był zakres działalności twórczej tego nieistniejącego już studia.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć wiedzę o historii polskiego filmu animowanego, poznać i nauczyć się rozpoznawać techniki animacji, poznać historię studia filmowego Se-ma-for i najważniejsze filmy wyprodukowane w tym studiu oraz biografię i wybrane filmy jednego z najważniejszych twórców polskiej animacji – Daniela Szczechury.

👉 29 sierpnia 2020, godz. 16.00
MUTOSKOP I KINEOGRAF
Jakie znacie techniki animacji? Jak powstaje film?
Jeśli chcecie poszerzyć swoją wiedzę o początkach filmu, o animacji i przy okazji wykazać się plastycznie to mamy propozycję właśnie dla Was.
W czasie warsztatów „Mutoskop i Kineograf”:
• poznacie przykłady prób oddania ruchu w sztuce różnych epok oraz urządzenia przedkinematograficzne
• dowiecie się jak powstaje film oraz jak rozpoznać i nazwać techniki animacji
Oprócz tego przygotujecie swoją własną animację i stworzycie kineograf.

Warsztaty są realizowane w ramach partnerstwa w projekcie finansowanym przez Erasmus+ ThinkFILM: edukacja nieformalna poprzez zabawę i rozwiązywanie problemów organizowanym przez NaFilM: Národní filmové muzeum w Pradze.