Slider

Piątek (27 listopada) i sobotę (26 listopada) bez wątpienia charakteryzowała duża różnorodność. A wszystko to za sprawą ogromnej liczby projekcji: od archiwalnych reportaży z łódzkiego studia im. K. Irzykowskiego w Łodzi, przez pokazy konkursowe i pokazy jurorskie; kończąc na produkcjach, którym towarzyszyły prelekcje z udziałem naszych gości specjalnych. 

Piątek na Festiwalu obfitował w niezapomniane spotkania. Naszymi gośćmi byli m.in. Weronika Szyma, studentka Szkoły Filmowej w Łodzi i autorka animowanego dokumentu Pewnego razu w Izraelu; Paweł Łoziński – reżyser Filmu balkonowego, który otrzymał nagrodę Grand Prix tegorocznej edycji wydarzenia oraz Emil Sowiński – historyk filmu z Uniwersytetu Łódzkiego, który opowiedział o fenomenie Studia im. Karola Irzykowskiego.

Spotkanie z Dariuszem Bugalskim, prowadzenie dyrektor Muzeum Kinematografii Marzena Bomanowska. / Fot. Marta Łącka
Dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi, Marzena Bomanowska. / Fot. Marta Łącka
Dariusz Bugalski - autor podcastu "K3". / Fot. Marta Łącka

Nie zabrakło również Dariusza Bugalskiego, autora podcastu K3, z którym po projekcji filmu Córki Zuhur w reżyserii Laurentii Genske i Robina Humboldta, rozmawiała dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi, Marzena Bomanowska.

Spotkanie z Maciejem Okraszewskim, autorem podcastu '"Dział Zagraniczny". Prowadzenie Jędrzej Słodkowski. / Fot. Marta Łącka
Spotkanie z Maciejem Okraszewskim. / Fot. Marta Łącka
Maciej Okraszewski (po lewo) i Jędrzej Słodkowski (po prawo). / Fot. Marta Łącka
Fot. Marta Łącka

W sobotę mieliśmy okazję obejrzeć pokazy jurorów: Tu się żyje w reżyserii Kingi DębskiejWoltę Moniki Koteckiej. Po projekcji filmu Zielona fala, głos zabrał Maciej Okraszewski – autor podcastu Dział Zagraniczny  i specjalista od kultury iberoamerykańskiej. Kolejnym znakomitym gościem był Dariusz Rosiak, twórca podcastu Raport o stanie świata. Dziennikarz nakreślił publiczności tło niesamowitej historii przedstawionej w  dokumencie Tysiąc małych ran w reżyserii Ramony S. Diaz.

Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem (po lewo), prowadzenie dyrektor 31. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu, Jakub Wiewiórski. / Fot. Marta Łącka
Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem / Fot. Marta Łącka
Facebook
Instagram
Skip to content