Slider

Środa 24 listopada na Festiwalu obfitowała w spotkania ze wspaniałymi ludźmi. Nie obyło się bez wzruszeń!

Fot. Joanna Zielińska, Spotkanie z Piotrem Czabanem i Magdaleną Sienicką
Fot. Marta Łącka, Spotkanie z Małgosią i Krystianem, bohaterami filmu "Jeden dzień dłużej" i reżyserką Moniką Meleń (po prawo).

O godzinie 17:15 w Muzeum Kinematografii odbyły się projekcje konkursowe reportaży telewizyjnych, a po nich miały miejsce spotkania z ich twórcami: Magdaleną Sienicką, autorką dokumentu Amazonki, który opowiada o kobietach zmagających się z rakiem piersi oraz Piotrem Czabanem – twórcą filmu W swoim tempie. Na spotkaniu obecny był również jego bohater, Pan Grzegorz z Podlipek na Podlasiu.

Pojawili się także Krystian i Małgorzata – bohaterowie dokumentu Jeden dzień dłużej – wzruszającej opowieści o dojrzałej miłości i życiu z nieuleczalna chorobą, ale również o pięknych momentach i motocyklowych podróżach. Podczas spotkania obecni była też: reżyserka Monika Meleń i muzyk John Porter – autor piosenki Magic Moments, która została wykorzystana w filmie. 

Fot. Marta Łącka, Muzyk John Porter
Fot. Marta Łącka
Fot. Marta Łącka, Z Agnieszką Obszańską rozmawia Krzysztof Babij

Naszym gościem była także Agnieszka Obszańska – teatrolożka i dziennikarka Radia 357, która odwiedziła z mikrofonem prawie wszystkie kontynenty, relacjonując najważniejsze wydarzenia.  Z Agnieszką, po projekcji dokumentu Ogniem pisane w reżyserii Sushmita Ghosha i Rintu Thomas, rozmawiał Krzysztof Babij. 

Facebook
Instagram
Skip to content