Poprawa stanu infrastruktury kultury w Muzeum Kinematografii w Łodzi
Zakup wyposażenia niezbędnego dla efektywnego i sprawnego realizowania celów ustawowych i statutowych, przyczynił się do wzrostu potencjału instytucji, zwiększenia dostępności do oferty Muzeum Kinematografii w Łodzi, zmodernizowania i ulepszenia warunków pracy.W ramach realizacji zadania zostały poczynione zakupy infrastrukturalne oraz modernizacje, zebrane w zestawy:
1. Wyposażenie wystawiennicze nowo udostępnionych przestrzeni Muzeum zostało uzupełnione o brakujące elementy: zakup gablot, ekspozytorów, kubików prezentacyjnych, systemu ramowego oraz linkowego.
2. Do ochrony eksponatów posłużą: nowy miernik natężenia światła, szafy metalowe oraz regały.
3. Wyposażenie strefy odpoczynku.
Dzięki zakupom sof z oświetleniem, stołów i siedzisk została stworzona strefa wypoczynku w podziemiach, szczególnie istotna dla osób z małymi dziećmi, kobiet w ciąży i osób z trudnościami w poruszaniu się, a także miejsca odpoczynku na parterze, I piętrze i poddaszu.
4. Wyposażenie nowej przestrzeni edukacyjnej.
Profesjonalnie przygotowana sala, w której odbywają się zajęcia m.in. z tworzenia animacji, została wyposażona w odpowiedni sprzęt i meble: tablicę suchościeralną, projektor, głośniki, wizualizer, komputer, system archiwizacji cyfrowych materiałów edukacyjnych, stanowisko do nagrywania materiałów do zajęć, stacja robocza z kartą obrazu, indywidualne zestawy wzmacniające
głos, a także system przechowywania.
5. Poprawa i modernizacja infrastruktury w sali kinowej.
Kino zostało wyposażone w nowe oświetlenie: górne, schodowe oraz awaryjne, nowoczesne nagłośnienie mobilne oraz pętlę indukcyjną.
6. Sprzęt do prowadzenia działalności online.
Jednym ze skutków pandemii COVID-19 są nowe formy edukacji, zajęcia i warsztaty online, które możemy realizować dzięki nowemu komputerowi do montażu wraz z oprogramowaniem, oraz lampie, statywowi, urządzeniu do transmisji danych.