Na specjalne zamówienie grup zorganizowanych organizujemy seanse filmowe. Widzów zapraszamy do sali Kinematografu po remoncie: przywitają Was nowe fotele, odświeżone wnętrza, świetna jakość obrazu i dźwięku. W Kinematografie można oglądać najnowsze, nagradzane na festiwalach filmowych polskie i światowe tytuły. W odróżnieniu od kin komercyjnych, wyświetlamy także klasyczne arcydzieła polskiego i światowego kina, animacje oraz filmy dokumentalne. Projekcje mogą się odbywać z użyciem rzutnika cyfrowego, ale również – tylko i wyłącznie w Muzeum Kinematografii – z klasycznego projektora Ernemann na taśmę światłoczułą 35 mm.
Przed seansem odbędzie się wprowadzenie tematyczne, przeprowadzone przez specjalistę filmologa, a spotkanie z filmem możemy zakończyć dyskusją o obejrzanym obrazie. Zapraszamy na:
„Legiony” (2019), reżyseria: Dariusz Gajewski
Uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich.
„Piłsudski” (2019), reżyseria: Michał Rosa
Filmowa biografia Józefa Piłsudskiego, poświęcona jego walce o odzyskanie niepodległej Polski w latach 1901–1914.Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Przez niektórych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę.
„Basia 3”
Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek, niebawem zagości w kinach. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Basia to 5-latka, która nie tylko uczy się świata wokół siebie, ale też go kształtuje. Rodzicom pozwala spojrzeć na życie z dziecięcej perspektywy i ma pozytywny wpływ na przyjaciół w przedszkolu.
„Basia 3” na zestaw nowych odcinków składa się: „Basia i bałagan”, „Basia i Titi”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Boże Narodzenie”
„Basia i bałagan”
Tym razem Basia podchodzi z entuzjazmem do nowego wyzwania, jakim są obowiązki domowe. Dziewczynka jest podekscytowana, że jak każdy członek rodziny ma swoje własne zadania do wykonania. Okazuje się jednak, że bałagan to wyjątkowa próba dla cierpliwości 5-latki. Mimo, że Basia dwoi się i troi, żeby sobie z nim poradzić, ten niepostrzeżenie wypełnia coraz to nowe kąty. „Basia i bałagan” to opowieść o dziecięcej determinacji w konfrontacji z codziennością, która bywa przytłaczająca nawet dla dorosłych.
„Basia i Titi”
Kiedy do grupy przedszkolnej dołącza ciemnoskóry chłopiec, Basia nie kryje ekscytacji i bardzo chce bawić się z nowym kolegą. Okazuje się to trudne do wykonania, bo mały Titi jest zamknięty w sobie i mówi wyłącznie w obcym języku. Na domiar złego, Basię złości, że jej przyjaciółka Anielka poświęca chłopcu czas i uwagę zarezerwowane dotąd tylko dla niej. „Basia i Titi” pokazuje dzieciom jak reagować na inność, uczy uważności i empatii. Ten odcinek pomaga też w oswajaniu emocji takich jak złość, smutek czy zazdrość. Bo one wszystkie są dzieciom potrzebne w życiu.
„Basia i Mama w pracy”
Basia jest przyzwyczajona, że mama zajmuje się domem a tata wychodzi do pracy. Tymczasem w życiu rodziny dochodzi do rewolucyjnej zmiany – mama ma napisać szkolny podręcznik i musi nad nim pracować z domu. Nie tylko Basi, ale też pozostałym członkom rodziny trudno jest zrozumieć, że to ważna praca i podczas jej wykonywania mama nie może zajmować się codziennymi obowiązkami. „Basia i Mama w pracy” uczy nas wszystkich, że każdy rodzaj pracy jest istotny. Dzięki tej opowieści dzieci mają również szansę dowiedzieć się, że zarówno rodzinne zmiany jak i błędy popełniane przez rodziców to coś zupełnie normalnego.
„Basia i Boże Narodzenie”
Boże Narodzenie to wielkie wydarzenie w życiu Basi. Wszystkim domownikom zależy na tym, aby Gwiazdka się udała. Nad wszystkim zazwyczaj czuwa mama – ale w tym roku poślizgnłeła się na masie piernikowej i jest kontuzjowana. Czy przygotowania mogą się udać bez niej? Kto upiecze pierniki, ubierze choinkę i posprząta cały ten bałagan? „Basia i Boże Narodzenie” to historia wspaniałych, choć nieidealnych Świąt, podczas których dzieci zyskują nowe umiejętności a mama uczy się odpuszczać.
Zestaw 5 odcinków najnowszej, czwartej serii animowanego serialu „Pamiętnik Florki” (2019)
Kilkuletnia, sympatyczna ryjówka Florentyna jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków – nie zawsze słusznych, ale za każdym razem odkrywczych. Serial wyprodukowało łódzkie Studio Filmowe Anima-Pol.
REZERWACJA I INFORMACJA
telefon: 42 203 24 50
e-mail: rezerwacja@kinomuzeum.pl
Bilet na seans filmowy dla grup zorganizowanych: 12-15 zł.