Aniela Gabryel otrzymała Grand Prix – Nagrodę Miasta Łodzi i statuetkę Białej Kobry za film Kiedy ten wiatr ustanie na zakończonym 25 listopada 2017 roku 27. Festiwalu Mediów.

Jury w składzie: Sławomir Grunberg, Ryszard Jaźwiński, Katarzyna Kubacka-Seweryn i Anna Zamecka nagrodzili i wyróżnili dziesięciu twórców filmów dokumentalnych i reportaży. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w Muzeum Kinematografii 25 listopada.

Grand Prix Nagrodę Miasta Łodzi i statuetka Białej Kobry przynano Anieli Gabryel za film Kiedy ten wiatr ustanie. Jury doceniło film i jego twórczynię za „wrażliwość na losy ludzi pozostawionych samym sobie i żyjących w realnym zagrożeniu”.

Nagroda „Cierpliwe oko” im. Kazimierza Karabasza ufundowana przez Narodowe Centrum Kultury trafiła do Marcina Borchardta za film Beksińscy. Album wideofoniczny.

Nagroda im. Aleksandra Kamińskiego trafiła do Marii Zmarz-Koczanowicz za film Gruba.

Nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich otrzymała Julia Groszek za film Arabski sekret.

Nagroda dla najlepszego reportażu: Beata Hyży-Czołpińska – Środek puszczy najbliżej absolutu.

Nagroda od Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Grzegorz Linkowski – Zwierze na papierze.

Wyróżnienia w kategorii film dokumentalny: Aleksandra Rek – Zdzinku, kim ty chcesz w życiu zostać; Monika Meleń – Film dla Stasia.

Wyróżnienia w kategorii reportaż: Daniel Liszkiewicz – Nie tak wyobrażałam sobie starość; Monika Skrzypczak – Taki trochę chory.