Aktualności

Aktualności

Drodzy Widzowie, Pani Prezydent Hanna Zdanowska ogłosiła trzydniową żałobę na terenie Miasta Łodzi w związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańska. Spotkanie z cyklu „Dekady kina 1919-2019” przenosimy na 22 stycznia na godz. 18, a środowy (16.01) i czwartkowy (17.01) pokaz filmu „Powrót Bena” odwołujemy.

Więcej
Aktualności

Zapraszamy na nowy cykl „Dekady kina 1919 – 2019” – raz w miesiącu prezentować będziemy najważniejsze filmy w porządku chronologicznym. Pierwsze spotkanie we wtorek 22 stycznia o 18.

Więcej
Aktualności

W sobotę 19 stycznia o godzinie 17 zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu  „Psychoanaliza i film” – zobaczymy inscenizację opery Karola Szymanowskiego Król Roger w reżyserii Mariusza Trelińskiego.

Więcej
Aktualności

14W sobotę 26 stycznia o godzinie 19 zapraszamy na wieczór z kinem greckim – pokażemy „Różę Smyrny” Giorgosa Kordelasa. Po seansie zapraszamy na spotkanie z gośćmi.

Więcej

Wystawy

9.0
Wystawy stałe

Mikołajkowy prezent dla wszystkich wielbicieli kina. Od 6 grudnia znów możemy cieszyć się pięknem wspaniale odrestaurowanego fotoplastikonu!

Więcej
WystawyWystawy Czasowe

Nie można mówić o filmie polskim bez wskazania na scenografię Anatola Radzinowicza – pisał Antoni Szram, założyciel i pierwszy dyrektor Muzeum Kinematografii.

Więcej

Edukacja

9.9
AktualnościMały Kinematograf

Spotkania z książką, warsztaty z tworzenia filmów animowanych, projekcje animacji – zapraszamy do Małego Kinematografu!

Więcej
8.0
eduEdukacjaWarsztaty

Tu stacja ANIMACJA!, Ocal seans i Plecak pełen przygód – to nasze propozycje zorganizowanej zabawy dla młodszych zwiedzających.

Więcej
SHARE

Wydarzenia